× Motor Şanzıman Mekanik

uzun yol

10 yıl 10 ay önce #747 Yazan: VosVos
VosVos tarafından uzun yol konusunda yanıtlandı
Zorunlu trafik sigortanızı yapan yeri arayıp ekstra ücret vererek (ortalama 40-50tl) çekici hizmeti ekletebilirsiniz sigortanıza.Eğer böyle bir hizmet vermiyor ise sigortanız,iptal ettirip bu hizmeti veren bir sigorta şirketinden zorunlu trafik sigortasını yaptırabilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: emu88

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 10 ay önce - 10 yıl 10 ay önce #748 Yazan: emu88
emu88 tarafından uzun yol konusunda yanıtlandı
Öyle bir seçenek sadece kaskoda mümkün olduğunu sandım, ama zorunlu trafik sigortada da olursa çok iyi!! Yarın arayacağım. Teşekkürler B)

10 yıl 10 ay önce #755 Yazan: VosVos
Yıllardır bu şekilde kullanıyorum.Bir kaç defa hizmetide kullandım.Benzininiz bitse lastiğiniz patlasa bile çekiyorlar :)
Aynı zamanda HDI sigorta şirketi eski araçlara kasko hizmeti var.Eğer trafik sigortanızda en az 2 yıllık hasarsızlık indirimi var ise kasko yapıyorlar.
www.hdisigorta.com.tr/
Size en yakın bayiye gidip görüşerek bilgi alın.Ben telefon üzerinden bilgi aldım ancak hem çok anlaşamıyorsunuz hem de kesin net birşeyler diyemiyorlar.Ancak iki tane seçenek var;
5000 ve 10000TL'lik.5000 liraya kadar karşılayan kasko 420 gibi bir rakam çıkarmışlardı,10000 lira ise 640 gibi bir rakamdı.Ancak sadece araçlı kazalarda geçerliymiş galiba.Yani gidip duvara vurduğunuzda ödeme yapmıyorlarmış.

10 yıl 8 ay önce #873 Yazan: emu88
Cekici hizmet HDI sigortayla mi kullandiniz? Oyleyse onlara basvuracagim!!

10 yıl 8 ay önce #874 Yazan: VosVos
Tüm sigorta firmalarında olması gerekiyor.

10 yıl 7 ay önce #900 Yazan: emu88
Meşrutiyet caddesindeki HDI ye gittim bugün, hem trafik hem maskotu sormak için.

Trafik yüksek çıktı, 440 gibi, ama kasko 458 (5000tlye kadar) veya 543 (10000e kadar) çıktı.

Kasko içinde arıza için çekici hizmeti dahil. Ama sadece iki aracli kaza icin geçerli, duvara carpsam filan değil.

Trafik için ray sigortayla çok daha ucuzdu, 200un altında. Trafik rayla kasko da HDI ile yaparım.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos

10 yıl 7 ay önce #901 Yazan: VosVos
Hayırlısı olsun.Kullanmak için sebebiniz olmaz inşallah :)

10 yıl 7 ay önce #902 Yazan: emu88
Inşallah! Aklımda tek bir sey kaldı ama, siz trafik sigortaniza çekici hizmeti eklediniz her halde, ama bugün görüştüğüm kişinin dedige göre çekici hizmet HDI kaskonun içinde var zaten. Bu pek doğru gelmedi bana ama, duvara carpsan yardımcı olmazlarmis ama yol kenarinda ariza olursa ederler..?

10 yıl 7 ay önce #903 Yazan: VosVos

emu88 Yazan:: Inşallah! Aklımda tek bir sey kaldı ama, siz trafik sigortaniza çekici hizmeti eklediniz her halde, ama bugün görüştüğüm kişinin dedige göre çekici hizmet HDI kaskonun içinde var zaten. Bu pek doğru gelmedi bana ama, duvara carpsan yardımcı olmazlarmis ama yol kenarinda ariza olursa ederler..?

Çekici hizmeti kaza yapsanız da geçerlidir.Ancak tek araçlık kazalarda geçerli değil diyorlar ama genede başınıza böyle birşey geldiğinde polis çağırıp tutanak tutturun.Ben olsam öyle yapar marsafın karşılanmasını isterdim :lol: Kötüye kullanılmaması için böyle bir tedbir koymuş olabilirler

10 yıl 7 ay önce #904 Yazan: emu88

VosVos Yazan::

emu88 Yazan:: Inşallah! Aklımda tek bir sey kaldı ama, siz trafik sigortaniza çekici hizmeti eklediniz her halde, ama bugün görüştüğüm kişinin dedige göre çekici hizmet HDI kaskonun içinde var zaten. Bu pek doğru gelmedi bana ama, duvara carpsan yardımcı olmazlarmis ama yol kenarinda ariza olursa ederler..?

Çekici hizmeti kaza yapsanız da geçerlidir.Ancak tek araçlık kazalarda geçerli değil diyorlar ama genede başınıza böyle birşey geldiğinde polis çağırıp tutanak tutturun.Ben olsam öyle yapar marsafın karşılanmasını isterdim :lol: Kötüye kullanılmaması için böyle bir tedbir koymuş olabilirler

Yani afyonda benzinim bitse mesela, polisi cagirip tutanak tutturacagim sonra HDI kasko bunu karsilar? Boyle bisey daha once yaptin mi ve HDI odediler mi cekici masrafi?

Geliştiren: Kunena forum