× Sohbet

Yeni VosVos

10 yıl 8 ay önce - 10 yıl 8 ay önce #889 Yazan: vepmastir
Yeni VosVos, vepmastir tarafından oluşturuldu
Merhaba,

Bu sıralar evimin önünde durup resmen "Beni al!" diyen 1302 için araştırmadan araştırmaya koşuyorum. Arabayı bugün göreceğim sanırım. Tabi sahibi de müsaitse.

Araç hakkında bildiklerimi sıralayayım,
-1972 model, düz camlı ve 1.6 motorlu bir 1302.
-Ön konsolu plastik değil, torpido kapağı etrafının da arabayla beraber kırmızı renk olduğunu hatırlıyorum.
-Direksiyonu kemik değil, 1303'lerdeki direksiyonlara benziyor ve simidi orijinal deri gibi görünüyordu. Koltukları bej ve deri.
-Daha önce Sahibinden.Com'da bir ilanı varmış ama yayın süresi bitmiş. 30.000 km'de olduğu ilan başlığında yazıyordu.
-Plaka teşhiri ne kadar doğrudur bilemeyeceğim ama plakası 34 SL 665.
-Fiyatı 12.000 TL.

Vosvos alırken dikkat edilmesi gerekenler gibi başlıkları okudum, ama merak ettiğim bazı şeyler var.

-Düz camlı Vosvosların bombe camlılara göre yakıt tüketimi daha yüksek olur mu? Nasıl bir yakıt tüketimini normal karşılamalıyım?
-1302 mi, 1303 mü?
-Aracın motoru 1.3'ten 1.6'ya çevrildiyse nasıl anlarım, veya bu herhangi bir sorun yaratır mı?
-Tek marşla olmasa da iki saatte on beş dakika gibi molalarla Vosvos, İstanbul-İzmir, İstanbul-Ankara gibi mesafelere dayanır mı?
-LPG dönüşümü???
-Bu sevimli Vosvos'u ve/veya sahibini tanıyan var mıdır? (aracın durumu hakkında fikir almak adına)
-Vosvos'u sıkı bir kontrolden geçirecek tanıdığınız bir usta var mı? (Kadıköy civarı tercih sebebi olur)

Şimdilik teşekkür ederim :)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 8 ay önce #892 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Yeni VosVos konusunda yanıtlandı
30.000km temsili bir rakamdır.Çoğu vosvosun kmsi doğru değil ve açıkcası önemsenecek bir durum değil :lol:
₺12000 iyi fiyat.Bu fiyatta bir vosvosta masraf olmamalı yada çok az olmalıdır.

Düz cam yada bombe cam olması yakıt konusunda bir fark yaratmıyor.Super modeller standartlara göre daha çok yakmakta.Hem motor hacimleri fazla hem ağırlıkları.Sağlıklı bir 1.6 vosvos şehir içi 8-10lt yakar...
1302 ve 1303 arasında ön camın düz olması haricinde çok bir fark yok.Tercih tamamen görsel olduğundan size kalıyor :)
1.3 ve 1.6 arasında 6bg fark var.Sağlıklı 1.3 motor sağlıksız bir 1.6 motoru rahatlıkla geçebilir...Ancak 1.3 motorların artık motor parçası bulunmuyor.Motor kodundan anlayabiliriz ancak ön frenler disk ise ve değişiklik olmadı ise 1.6dır,kampana ise 1.3 olabilir.Takılacak bir durum değil açıkcası.
Tek marş da bu mesafeleri tabi ki alabilirsiniz.Önemli olan motora çok fazla yüklenmemek.
LPG takılabiliyor.Normal karbüratörlü araçlardan biraz daha fazla mal oluyor ısıtma çubuğu ve karbüratör delinmesi sebebi ile.
Listede kadıköyde;
OTO SELEN
Usta: Talip Usta Alanı: Motor, Yürüyen Aksam
İletişim Bilgileri: Hasanpaşa Aliruhi Sokak No:7 Kadıköy - İSTANBUL
Tel: 0-216-3457525 GSM: 0-532-5128796
Gözükmekte.Ancak kişisel olarak tanımışlığım yok en azından vosvosu gösterebilirsiniz.

Resimlerini paylaşabilir misiniz? Çürük durumunu kontrol edin.Altına yatıp bir bakın saçlarına.Arka koltuğu kaldırıp akü altına bakın.Bagajı açıp ön amortisör kulelerine stepne bölgesine bakarak hata çürük arayın.Tabi eski bir kaportacıya göstermeyi de ihmal etmeyin

5 yıl 4 ay önce #2583 Yazan: vosvostayfun
vosvostayfun tarafından Yeni VosVos konusunda yanıtlandı
İyi fiyat gibi ama içini görmeden almamak lazım. Benim önerim vosvos zahmetli arabadır. Alıp sıfırdan toplama ister. Malum çok eski.

Geliştiren: Kunena forum