× Sohbet

Ruhsat Sorunu...

10 yıl 11 ay önce #603 Yazan: VolkanOztarkan
Ruhsat Sorunu..., VolkanOztarkan tarafından oluşturuldu
Ben "süslü"yü alalı yaklasık 1 aydan fazla oldu. İstanbulda vosvos ustası Hasan usta aracılıgı ıle aldım aracımı. Araç sahibi turızmcı oldugu ıcın sehır dısında sureklı 1 ay oldu fakat ben aracın satışını hala alamadım noterın gerekcesı ıse ruhsatta şasi ve motor hacminin yazmıyor olması ve daha sonra birde sistemdeki ile ruhsatta yazan motor numaraları farklı çıktı. :unsure: bunun nedeni ruhsatın eski oldugundandır dedıler. Motor bu süre içerisinde elden geçti ise bir değişiklik olmuştur dediler bana fakat her 2 yılda bır muayene yapılmıs olan arac 6 senede bir ruhsat değiştirmek zorunda. Bunun nedeni başka ne olabılır? Şuan ruhsatı yenılemek ıcın aracın eskı sahıbınden İEM'de işlem yapabılmek ıcın vekaletname bekliyorum. Umarım en kısa surede halledecegım. aracıma sımdıden 1000tl masraf yaptım ve çok seviyorum onunla ugrasmak hosuma gıdıyor fakat ruhsat canımı çok sıktı.. :dry: :dry:

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 11 ay önce #608 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Ruhsat Sorunu... konusunda yanıtlandı
Merhaba,

Ruhsatta şasi no yazmıyor olması dediğiniz nasıl oluyor? Şasi no olmadan ruhsat olmaz.Ruhsatta yazan motor numarası ile vosvosun üstünde ki motor numarası farklı ise motor değişmiştir.Sistemde farklı ise bir yanlışlık yapılmıştır.Sistemsel hata olabiliyor ancak muayene işlemi sırasında kontrol edilmekte bu bilgiler.Ne zaman değişmiş neden değişmiş açıkcası en güzel bilgiyi trafik müdürlüklerinden alabilirsiniz...

10 yıl 11 ay önce #609 Yazan: VolkanOztarkan
VolkanOztarkan tarafından Ruhsat Sorunu... konusunda yanıtlandı
özür diliyorum yanlış yazmısım şasi değil o silindir olucaktı. ılgın ıcın tesekkur ederım hallettım 6 sene once motor detaylı bır sekılde elden geçmıs o sırada deısmıs benım aracı aldıgım kısı 16 sene bınmıs bu arabaya onun faydasını gordum acıkcası hallettım p.tesi allahın ıznı ıle ruhsatımıda uzerıme alıcam ruhsatı deiştirerek herseyınıde tamamlamıs bulundum :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos

10 yıl 11 ay önce #612 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Ruhsat Sorunu... konusunda yanıtlandı
Hayırlısı olsun öncelikle.Gelişmelerden haberdar ederseniz böyle sorun yaşayan diğer vosvoscu arkadaşlarımızda faydalanmış olur

Geliştiren: Kunena forum