× Motor Şanzıman Mekanik

Motor

6 yıl 11 ay önce #2373 Yazan: Muratzden
Motor, Muratzden tarafından oluşturuldu
Merhaba

Öncelikle aranıza yeni katıldım. Vosvosçu olamadım bile, aracı aldıktan sonra ön düzendeki sıkıntılardan dolayı sanayiye bıraktım. Muayeneyi geçmesi için elimden geleni yaptım. Muayeneyi geçtim ve iş yerime vardığımda araç teklemeye başladı ve o gün bugündür ne yapacağımı bilemez halde sinir krizleri geçiriyorum.

Gösterdiğim ustalar aracın sol tarafındaki silindirlerin hiç çalışmadığını söylüyor. Motor zorlanarak gidiyor, eksozdan pat pat ses geliyor, aşırı benzin tüketimi vesair ne kadar sıkıntı varsa mevcut.

Silindir kapağının değişmesi gerektiği söylendi. Bujiler, kabloları, platin, meksefe hepsi değişti.

Ne sormaya çalıştığımı ben bile bilmiyorum. Tahmini maliyet yada ne yapmam gerektiği hakkında fikir verirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

6 yıl 11 ay önce #2379 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Motor konusunda yanıtlandı
Gösterdiğiniz ustalar vosvos ustası mı? Silindir kapağı kesin olarak sorunlu ise maalesef değiştirmekten başka bir seçenek kalmaz.Ancak supap yandı ise yenilerek sorun halledebilir.Açıkcası açmadan birşey söylemek zor siz kendinizi kötüye hazırlayın sıfır kapak ortalama 600lira, inmişken eksiklerinizi tamamlarsınız.Sadece supap sorunu var ise takım 80 olması lazım, sağ sol ikisinide değiştirirsiniz.Tabi bu fiyatlara işçilik eklemedim :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Muratzden

6 yıl 10 ay önce #2387 Yazan: olgunc
olgunc tarafından Motor konusunda yanıtlandı
Hoşgeldiniz, vosvosunuz hayırlı olsun.

Her vosvoscunun geçtiği süreçten geçiyorsunuz; benzer sıkıntıları çoğumuz yaşadı. Sabır ve iyi araştırmalar dilerim :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Muratzden

Geliştiren: Kunena forum