× Motor Şanzıman Mekanik

YENİ HORTUMLARA RAĞMEN BENZİN KOKUSU

9 yıl 4 hafta önce #1988 Yazan: pressguitar
YENİ HORTUMLARA RAĞMEN BENZİN KOKUSU, pressguitar tarafından oluşturuldu
Merhabalar
Daha önce benİn pompasına giden lastikten sızan benzin sorunumu siz değerli üyelerin de katkılarıyla kelepçe takarak çözmüştüm. Şaban ustada da kontrol etmiştik. Şimdi de ilk arabaya bindiğimde dehşet benzin kokusu var 5 dk havalandırdıktan sonra koku devam etmiyor. 20 dk sürdüm havalandırdıktan sonra tüm camları kapattım ve kokudan eser yok. Ama park ediyorum 2 saat sonra aynı ağır koku. Aracımın benzin deposu boyandı tüm hortumları yenilendi. Napıcamı şaşırdım valla. Şimdiden teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

9 yıl 4 hafta önce #1993 Yazan: VosVos
VosVos tarafından YENİ HORTUMLARA RAĞMEN BENZİN KOKUSU konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Şase içerisindeki boruda bir sızıntı olabilir,aracın yakışı nasıl? Sağa sola sert dönün koku yapıyor ise depo havalandırmadan yapıyordur.

9 yıl 3 hafta önce #1996 Yazan: pressguitar
pressguitar tarafından YENİ HORTUMLARA RAĞMEN BENZİN KOKUSU konusunda yanıtlandı
aracın yakıtında farkedilir bir artış olmadı. ama depodaki benzin miktarım yarıdan aşağı düştükten sonra koku tamamen kesildi. benzin depo kapağımdan ve contadan şüphelendim ya da depo havalandırmadan. salı günü sefaköydeki harun ustaya ve gerekirse şaban ustaya da göstereceğim. bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim:)

9 yıl 3 hafta önce #1997 Yazan: İRİ
İRİ tarafından YENİ HORTUMLARA RAĞMEN BENZİN KOKUSU konusunda yanıtlandı
Karbüratörden taşırma yok değil mi?

9 yıl 3 hafta önce #2000 Yazan: pressguitar
pressguitar tarafından YENİ HORTUMLARA RAĞMEN BENZİN KOKUSU konusunda yanıtlandı
motor bölümünü iyice kontrol ettim kaçak yok. kelepçeler sorunsuz. benzinde farkedilir bir yakıt artışı yok. ama yarı deponun üzerine gelince çok koku var. bugün benzin havalandırmaya da baktım düzgün bir şekilde sileceklerin altından geçirilip çıkması gereken yerden çıkarılmış. benim benzin depo kapağım dışarda kalıyor depo kapağı da zorla kapanıyor. şüphem ordan sıçrama vb şeylerin olması. tahminmce çamurluğa sıçrıyor sonra ben arabaya dönünce de koku beni karşılıyor.

9 yıl 3 hafta önce #2001 Yazan: İRİ
İRİ tarafından YENİ HORTUMLARA RAĞMEN BENZİN KOKUSU konusunda yanıtlandı
Benzin kapağı tam oturmuyorsa muhtemelen özellikle sola dönüşlerde oradan kaçırıyordur. Fakat bu kaçağın dıştan bakınca gözle görülebilmesi gerekir.

9 yıl 3 hafta önce #2002 Yazan: pressguitar
BU RESİMLERDE GÖRÜLEN KÜÇÜK SİYAH LASTİKTEN BENZİN KOYARKEN (BAGAJI AÇIP İZLEDİM) 5 LİTRE BENZİNDE 6 7 DAMLA BENZİN SIZDI. DEMEK Kİ BEN 100 LİRA KOYUNCA ÇOK FAZLA SIZMA YAPIYORDU VE DEPO DOLUYKEN DE TABİ. LASTİĞİ İNCELEDİM UCU KAPATILMIŞ BİR YERE BAĞLI DEĞİL AMA SIZMA BURDAN GÖZÜMÜN ÖNÜNDE OLDU.
ACABA BU LASTİK NE İŞE YARIYOR? DEPODA NEDEN BÖYLE BİR ÇIKINTI MEVCUT? HEPİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :)
Ek dosyalar:

Geliştiren: Kunena forum