× Motor Şanzıman Mekanik

4. buji ateşlemiyor

9 yıl 3 ay önce #1737 Yazan: mustafa1968
4. buji ateşlemiyor, mustafa1968 tarafından oluşturuldu
Slm 4. Buji ateşlemiyor
Daha önce 4 ve 3 numaralı bujiler ateşlemiyordu, bujilerin hepsini değiştirdim, subap ayarı yaptım, tam emin olmasamda avans ayarı yaptım, çekiş arttı sesi düzeldi.
Ancak 200 km kadar yol yaptım, biraz da yüklü döndüm, sesi yine değişti çekiş düştü.
Bu gün 4. bujinin kablosunu, Vosvos çalışıyorken, dispiritörden çıkardım, Vosvosun sesi değişmedi, yani ateşleme yapmıyor
Buji kablosu yeni
Bujiyi temizledim
Acaba subaplarda mı problem var, subap vidalarını sıkılarken gevşek mi bırakıyorum.
Subaplarda sıkma, kapanma gibi bir problem mi oldu acaba
Subap ayarına bir bakayım tahminim bu.
Ayrıca yanma odasında ki kurum ve bujilerde ki yağlanma sekmanlar bir yıl önce yapıldığı halde normal mi?
Ek dosyalar:

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

9 yıl 3 ay önce - 9 yıl 3 ay önce #1738 Yazan: VosVos
VosVos tarafından 4. buji ateşlemiyor konusunda yanıtlandı
Bujide yağlanma aşırı fazla ise o silindire yağ geliyor demektir.Bujiyi temizleyip-yada çalışan bir bujiyi taktıktan sonra ateşleme yapmaya başladı mı?Başladı ise yağlanma fazla olduğu için buji yağlar derler ve ateşlemeyi keser,azaltır.Eğer temizledikten sonra hala ateşlemiyor ise siboplar sıkmış olabilir.Sibop ayarı yapın.Ateşleme yok ise kapağı dinleyin hava alıyor-kaçırıyor olabilir.Sorun yoksa distribütör kapağını kontrol edin o buji kablosunun girdiği yerde oksitlenme-kırılma gibi ateşlmeyi engelleyecek birşey olabilir.Sorun yoksa buji kablosunu değiştirin,örneğin 3 ile 4 ün kablolarını değiştirin.İlla ki bir yerde sorun vardır.Platin ayarını kontrol edin.Distribütör milinin platini açan her köşesinin düzgün olduğunu doğrulayın.Yani platini açıyor mu her köşesi,
Platin ayarı için videoyu izleyebilirsiniz
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: mustafa1968

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena forum