× Motor Şanzıman Mekanik

elektronik atesleme

9 yıl 10 ay önce #1596 Yazan: sefagunduz
elektronik atesleme, sefagunduz tarafından oluşturuldu
Merhaba arkadaslar siteye yeni uye oldum bu zamana kadar bu siteye girmedigim icin kendime kiziyorum herkez yardimlasiyor cok iyi bi yer tesekkkurler neyse konuya gireyim
Elektronik ateslemeye gectim geceli distributorun icindn gelen yagi engelleyemiyorum kenarlara sivi conta siktim bu seferden direk icinden yag akitiyo bunun sebebi ne olabilir simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

9 yıl 10 ay önce #1597 Yazan: VosVos
VosVos tarafından elektronik atesleme konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Aramıza hoşgeldiniz.
Elektronik ateşleme olarak hangi aracın ateşlemesini kullandınız?T3 mü Favorit mi golf gti tarzı bir aracın mı? Eğer favorit ateşlemeye geçtiyseniz ortasında bir lastik olacaktır.Lastik takmadan deneyebilirmisin? Eğer o şekilde kaçırırsa lastiğin altına 1-2 tur teflon sarıp lastiği biraz daha basmasını sağlayabilirsiniz.

9 yıl 10 ay önce #1598 Yazan: sefagunduz
sefagunduz tarafından elektronik atesleme konusunda yanıtlandı
Favorit kullaniyorum ama direk diatribitorun icinden de yag kaciriyo kapagi actigimda yag iceri kadar geliyo distribitorun kenarindaki kucuk deliktende akitiyo

9 yıl 8 ay önce #1649 Yazan: İRİ
İRİ tarafından elektronik atesleme konusunda yanıtlandı
Ben de elektronik ateşlemeye geçmeyi düşünüyorum. Sizce sıfır ve kaliteli bir Favorit düzeneği mi daha iyidir yoksa temiz, çıkma bir golf mk1 düzeneği mi? Bir de bobin olarak Bosch veya Bremi'nin Mercedes için olan W140 modeli mi yoksa Brezilya üretimi mavi serisi mi?

9 yıl 8 ay önce #1663 Yazan: VosVos
Sıfır skoda ateşlemeye geçebilirsiniz.Bobin olarak reçine(katı,mercedes bobini gibi) bobinler ısınması daha az olduğu için tercih ediliyor aynı zamanda verdikleri voltajda yüksek.Artık sadece eski araçlarda yağlı sistem(orjinal bobine benzeyen) bobin kullanılmakta.Isındıkça ürettiği voltajın düşmesi bu bobinlerin dez avantajı.Doğan L modellerinde bu bobinleri soğutmak için ayrı bir kabı bulunmaktaydı.Orjinal bobin ile deneyebilirsiniz ancack maddi durumunuz uygunsa katı bobin de alabilirsiniz.

9 yıl 8 ay önce #1672 Yazan: sefagunduz
sefagunduz tarafından elektronik atesleme konusunda yanıtlandı
Distributordeki yag kacagini engelleyemedim direk distributorun icinden geliyor yan deliklere conta siktim bu seferde kablo cikisinin oradan yag kaciriyor anlammadim gitti ikinci distributoru aldim hala ayni yardim edermisiniz

9 yıl 8 ay önce #1674 Yazan: İRİ
İRİ tarafından elektronik atesleme konusunda yanıtlandı
İyi bir elektrikçi bu yağ sorununa çözüm bulabilir sanırım.

Asıl sormak istediğim ise şuydu. Önümde iki seçenek var elektronik ateşlemeye geçmek için.
Birincisi çıkma temiz bir VW Golf Mk 1 takımı.
İkincisiyse kaliteli bir Skoda Favorit takımı.

Sizce hangisi daha uzun ömürlü ve randımanlı?

9 yıl 7 ay önce #1681 Yazan: VosVos
Skoda ateşlemeyi tercih edebilirsiniz.Hem bulunma oranı yüksek sorun olduğunda,hem daha az maliyetli olur.İkisinin de avans eğrsinin vosvos ile uyumlu olduğu tartışılır ancak çok fark edeceğini sanmıyorum.

Geliştiren: Kunena forum