× Motor Şanzıman Mekanik

Bilgilenmek amaçlı (karbüratörle alakalı)

10 yıl 3 ay önce - 10 yıl 3 ay önce #1249 Yazan: özgün
Bilgilenmek amaçlı (karbüratörle alakalı), özgün tarafından oluşturuldu
Arkadaslar bir onceki başlığımda vosumun yakıtından sikayetci oldugumu soylemistim.ne alakadır bilmem hava filtresini söktüm ustten karburatorun icine baktim icerisindeki kelebek her zaman dik duruyor ve disaridaki damaklı olan seyi oynattigimda o icerideki kelebegi oynatmiyor hatta icerideki kelebek her zaman dik konumda ve kımıldamiyor.gaz verdigimde de iceriye resmen benzin fışkiriyor bana biraz fazla gibi geldi genis uclu bi şırıngadan hızla su fıskirtiriz ya ayni oyle bunlar normal mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 3 ay önce #1250 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından Bilgilenmek amaçlı (karbüratörle alakalı) konusunda yanıtlandı
O gördüğünüz kapış memesidir ve gaz verdiğinizde benzin fışkırtması çok normaldır.

10 yıl 3 ay önce #1251 Yazan: özgün
özgün tarafından Bilgilenmek amaçlı (karbüratörle alakalı) konusunda yanıtlandı
Benzin fışkırtması normaldir ama benim vosunki resmen bahçe sular gibi sıkıyor bunu şey içim dedim yakıt fazlalıgı yakıt/hava karısımı ayarıyla alakalı sanırım.En güzeli ben bütüm ayarları yaptırıyım.Bunlar için özel bu ustaya gerek var mı herhangi bir motor ustası da halleder mi

10 yıl 3 ay önce #1252 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından Bilgilenmek amaçlı (karbüratörle alakalı) konusunda yanıtlandı
İşini bilen eski ustalar halledebilir.Ama yinede bi vosvos ustasına göstermeniz daha iyi olacaktır.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: özgün

10 yıl 3 ay önce #1255 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Bilgilenmek amaçlı (karbüratörle alakalı) konusunda yanıtlandı
O üstte gördüğünüz dik olarak duran kelebek jigle kelebeğidir ve sadece benzinde çalışacak şekilde ayarlanmalıdır.Jigle açık olduğunda havanın azalması için o kelebek girişi kapatır.LPG varmıydı? LPG var ise çalışmaması daha iyi zira hava girişini kapattığında araç stop eder ve çalışmaz.Benzinli ise soğuklarda çalıştırıp durmaması için çalışıyor olması gerekli.
Benzin akmasıda normal olanıdır.İlk gazda bir anda benzin akar sonra durur.Karbüratörcüye bir ayar yaptırmanızda fayda var...Makina ile yaparlarsa daha verimli sonuç alırsınız.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: özgün

10 yıl 3 ay önce - 10 yıl 3 ay önce #1256 Yazan: özgün
özgün tarafından Bilgilenmek amaçlı (karbüratörle alakalı) konusunda yanıtlandı
Aracım benzinli ve surekli dik konumda dun hava filtresini sokmustum biraz gaz verdim o kelebege bakmak icin,bugun arabami kullandim yalniz ilk basta bildiginiz gaz yemedi uzun bi sure 1. Viteste tam gaz yapiyorum gitmiyor 2 yi yemiyor biraz motor isindi boşa aldım tam gaz felan yaptim sonra duzeldi.Acaba dunki yaptiklarimla mi alakali

10 yıl 3 ay önce #1257 Yazan: Sarıçınar
Çzlışmıyorken sürekli gaz verdiyseniz boğulmuştur.Gaz yememesi normal yani :)

Geliştiren: Kunena forum