× Motor Şanzıman Mekanik

Adıyaman'daki VosVoscana yardım lütfen!

10 yıl 11 ay önce #559 Yazan: arcVos
Adıyaman'daki VosVoscana yardım lütfen!, arcVos tarafından oluşturuldu
Merhaba Arkadaşalr,
1973 model 1303 S bir vosvos'a sahibim.Frenleri son zamanlarda yıprandığı için fren sistemini elden geçirmek istedim.Parçalardan çok anlamamakla birlikte, fren sistemi ile ilgili birkaç parça değiştirildi ve şuan frenler tutmuyor çünkü havasını alamıyorlar- mış.. burada vosvos ustası yok maalesef ve ezbere iş yapıyorlar.. bu konuda bilgisi olanlar ne yapmam gerektiğini söyleyebilirse çok sevinirim.. şimdiden teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 11 ay önce #560 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Adıyaman'daki VosVoscana yardım lütfen! konusunda yanıtlandı
Merhaba,
aramıza hoşgeldiniz...Öncelikle kendinizi tanıtan bir başlık açarsanız size daha ayrıntılı yardımcı olabiliriz.

1303S dediğinize göre önler disk fren olmalı...Eğer hava alma yeri kırıldı ise oraya tofaş araçların hava alma rekorunu oturtmanız gerekiyor.Arkada 7 ile tutan tofaşlarda yanlış hatırlamıyorsam 8 olan bir civata göreceksiniz.Bu civatayı gevşettiğinizde aynı anda freni pompalayarak oradan hidrolik çıkmasını sağlayacaksınız.Ne zaman hidrolik basınçlı ve tam çıkarsa havası alınmış demektir.O anda bu rekoru sıkarak hidroliğin sızmasını önlersiniz...Aslında eski araçlarla ilgilenen bir usta bulmanız faydanıza olacaktır

Anlamadığınız takıldığınız noktayı yazın tekrar yardımcı olmaya çalışalım.

10 yıl 11 ay önce #572 Yazan: arcVos
arcVos tarafından Adıyaman'daki VosVoscana yardım lütfen! konusunda yanıtlandı
Teşekkürler, verdiğiniz bilgiler için.. sorun çözüldü frenler de problem yok gibi, şimdilik :) Maalesef Adıyaman'da Vosvos ustası yok, deneye yanıla yaptırıyoruz!

İyi Günler..

Geliştiren: Kunena forum