× Motor Şanzıman Mekanik

yag lambası yanması

11 yıl 2 ay önce #452 Yazan: erhan54
yag lambası yanması, erhan54 tarafından oluşturuldu
selam vosumda 100 110 km 5 dakka felan gittiğim zaman ve motor ısındığında dururken rolantide çalıştığında yağ lambası yanıyo nedeni nedendir sibob ayarından olabilirmi acaba yada bi zararı varmıdır yada bişeyin habercisimi...!şimdiden teşekkurler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 yıl 2 ay önce #454 Yazan: VosVos
VosVos tarafından yag lambası yanması konusunda yanıtlandı
Yataklarda sıkıntı olabilir.Krank boslugu var mi?En son ne zaman motor yaptınız? Bu sorun bazı motorlarda olabiliyor ve cozumu bir hayli zor :)

11 yıl 2 ay önce #455 Yazan: erhan54
erhan54 tarafından yag lambası yanması konusunda yanıtlandı
motorumu ramazan ayında yaptırdım en son yataklarda boşluk olcagını sanmıyorum ama olabilrde pek bilgim yok bu konuda burdaki ustalarda pek iyi ssayılmazlar hani.

11 yıl 2 ay önce #456 Yazan: VosVos
VosVos tarafından yag lambası yanması konusunda yanıtlandı
Motor yapıldıktan sonra hemen mi ortaya çıktı bu sorun yoksa bir müddet sonra mı?Benimde öyle bir motorum vardı çözümü bulamayınca tüm bloğu değiştirerek çözüme ulaştım.Blokta herhangi bir işlem yapıldı mı?Yeni üretilen egzantrik yataklarını ustalar beğenmiyor.Gerçekten de eski yataklara göre çok hafif ve farklı bir alaşım kullanılmış.Yurt dışında bu konu üzerine bir çok incelemede bulundum ancak net bir cevap maalesef bulunamıyor.En güzeli bu durumu motoru yapan ustanızla paylaşmanız.

11 yıl 2 ay önce #457 Yazan: erhan54
erhan54 tarafından yag lambası yanması konusunda yanıtlandı
hemen çıkmadı fakat bi 3 ay hiç çalışmadı yani garajda yattı yaklasık motoru yaptırdığım 1 yada 1.5 sene olmuştur yani ramazanda yaptırmıstım blokta boşluk vardı ve rektefeye gitti ama dediğiniz gibi motoru yapan ustaya gitmem ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..

Geliştiren: Kunena forum