× Motor Şanzıman Mekanik

çekiş gücü düşük

11 yıl 10 ay önce #121 Yazan: erhan54
çekiş gücü düşük, erhan54 tarafından oluşturuldu
selem vosumun yolda giderken gaz teli koptu bende onu bi tel bulup ek yaptım rolantiyi biraz yükseltim sonra bir kaç gün sonra bindiğimde vosun çekiş gücünün düşük olduğunu farkettim ve çok yakıtı çok yakıyo yakmasın diyede bujileri,yarı kapak çontası vs.değiştirdim ve motorda gaza bastımı bi titreme oluyo pazartesiden beri vosu kullanmıyodum geçen elektirik proplemim vardı onu yaptırdım bugünde sağ taraftan alttan benzin akıttığını fark ettim sizce bu neden kaynaklanır.!

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 yıl 10 ay önce #122 Yazan: ToRnedo
ToRnedo tarafından Cvp: çekiş gücü düşük konusunda yanıtlandı
Selam,
Öncelikle gaz telini değiştirmen gerek.Araya ek yaptıysan sen gazı sonuna kadarda bassan karbüratör sonuna kadar açılmayacak ve benzini tam almayacaktır.Öncelikle gaz telini değiştir.Daha sonra gaz pedalına birisi sonuna kadar bassın ve karbüratörü takip et eğer elinle o yaylı yeri çekebiliyorsan demekki teli daha da gergin bağlaman gerekiyor.Çekiş düşüklüğü bundan kaynaklanabilir.

Sağ taraftan ancak ön taraftan akıtır.Benzin deposunun altında şaseye giren bir boru var.O çatlamış olabilir.Yada benzin borusunda da delik olabilir.Depoyu söküp kontrol etmen gerekiyor.Üstten vidaları söküyorsun sonra yarım kaldırıp depoyu altında bir boru var onu çıkartıyorsun.Birde benzin göstergesinin kabloları var üstte onlarıda sökmeyi unutma sökmeden fotoğrafını çek.Daha sonra o boruyu vosun altına yatıp şaseden de çıkartıyorsun.Eğer borunun arasında benzin filtresi yok ise bir adet benzin filtresi alıp yeni takacağın borunun arasına o filtreyi de takmayı unutma

11 yıl 10 ay önce #123 Yazan: erhan54
erhan54 tarafından Cvp: çekiş gücü düşük konusunda yanıtlandı
uuuuuuuh benim yapacağım iş değil bu en iyisi yarın ilk işim ustaya göstermek bide vosum 100 110 la giderken 2 yada 3 dakika sonra vitesi düşürüp frene bastığımda stop ediyo bunun nedenini arkadaşlara söledim ve ustaya karbüratörçüye baktırman gerek dedi ya beni başında sağdı yada doğru sölüyo anlam veremedim..

11 yıl 10 ay önce - 11 yıl 10 ay önce #124 Yazan: ToRnedo
Eğer boşta iken stop ediyorsa rölanti düşük geliyordur.Yada karbüratörün memesinde pislik vardır.Vitesde giden arabanın stop etmesi için ya vitese göre çok yavaş olmasıdır yada elektriksel bir durum vardır.
Aslında gaz telini sen değiştirebilirsin ve öğrenmen de yarar var.Çünkü ilerde tekrar kopabilir ve ustan uzakta olabilir.En kısa zamanda nasıl kolay şekilde gaz teli değiştirilir başlığında bunu anlatacağım :)

11 yıl 10 ay önce #125 Yazan: erhan54
aynenn öğrenmem gerekir ama bir defa görmem lazım takip etmeye devam ediyorum sizi en yakın zamanda bekliyorum yazınızı..

11 yıl 10 ay önce #132 Yazan: erhan54
dediğiniz gibi benzin hortumu delinmiş bu sabah benzinin hepsi yerdeydi ..

11 yıl 10 ay önce #133 Yazan: CnkKAYA
CnkKAYA tarafından Cvp: çekiş gücü düşük konusunda yanıtlandı

Bununla idare edebilirsen o işi çözmüş olursun en azından. :)

Benzin için de çok geçmiş olsun :/
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: ToRnedo

11 yıl 10 ay önce #134 Yazan: ToRnedo
Cenk'in verdiği video güzelce anlatıyor en yakın zamanda türkçe versiyonunu da hazırlarız :)

11 yıl 10 ay önce #136 Yazan: erhan54
teşekkürler video için işimi hayliyle görür görünüşe göre okadarda zor bişeyi yokmuşş :)

toplanması için az bişeyi kaldı iç döşeme sonra egzost değişcek motorda beğenmediğim ufak tefek şeyler var ve en son muayene sonra etkinliklere yolculuk:)

11 yıl 10 ay önce #137 Yazan: erhan54
gecen gun servıse gıttım gaz telını taktırmaya ve motorada bakmasını soyledım cekıs gucu dusuk dıye usta baktı ve bujinin bıtanesı yag kaynatmıs ve sekman ve bı kac parca degıscegını soyledı.:(

Geliştiren: Kunena forum