× Jant-Lastik

Lastik Marka Tavsiyesi

10 yıl 2 ay önce #1313 Yazan: üşenmez
Lastik Marka Tavsiyesi, üşenmez tarafından oluşturuldu
Merhaba,

Muayene öncesi lastik değişimi yapmak istiyorum (4 adet)
Lastik ölçülerim 195-55 R15
Birçok forum sitesini gezdim fakat bana en doğru tavsiyeyi (vosvos kullanıcısı olarak) sizlerin vereceği düşüncesindeyim.
Yaşadığım yer kış aylarında (3 ay civarı) 10 derece ve üzeri (bol yağışlı), yaz aylarında ise 30 derece civarı..
yollarımız bol çukurlu ve genel olarak kötü..
haftalık 80 km civarı yol yapıyorum..

Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 2 ay önce #1314 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Lastik Marka Tavsiyesi konusunda yanıtlandı
Lastik ölçüleriniz aslında vosvos'a uygun bir ölçü değil.Çok geniş tabanlar standart jantlarda taşma yapıyor,ancak avatardaki resminizde standart dışı bir jant olduğu gözüküyor.195 bu jantlarda kullanılabilir gibi ancak şu konuyu inceleyiniz
www.vosvosturkiye.com/forum/Jant-Lastik/...%B6l%C3%A7%C3%BCleri

165 taban lastik ile vosvosunuz hafifleyecektir.80 yanak ile kötü yollarda bir nebze daha rahat yolculuk yapıp daha az alt takımı zorlanacaktır.Tercih tabi ki sizin anak 165 ölçüsü bir çok yönden avantajlıdır...Dezavantaj olarak belki fren mesafesini katabiliriz ancak bu sadece kazık frende dezavantaj olacaktır.Onun dışında her lastikte bulunmayacağı için diğer kaliteli lastiklere göre dezavantajı olabilir...
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: üşenmez

10 yıl 2 ay önce #1319 Yazan: İRİ
İRİ tarafından Lastik Marka Tavsiyesi konusunda yanıtlandı
Tavsiyem 65 mm yanak altına düşmemeniz.

10 yıl 2 ay önce #1327 Yazan: üşenmez
üşenmez tarafından Lastik Marka Tavsiyesi konusunda yanıtlandı
tekrar merhaba,

öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
lastik ölçülerim aracı satın aldığımda bu şekildeydi.
sanırım tavsiyelerinize uyup lastik ölçülerimi değiştirirsem jantları mı da beraberinde değiştirmem gerekecek, buda yüklü bir maliyet anlamına geliyor.

lastiklerimin normal ebatlara göre kalın olması yakıt sarfiyatını arttırıyor bunu biliyorum.
bunun dışında aracın yürüyen aksamına yada herhangi bir başka noktaya hayati önem taşıyan bir zararı olur mu acaba??

birde lastik markası olarak tavsiyelerinizi rica edebilir miyim lütfen..

10 yıl 1 ay önce #1330 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından Lastik Marka Tavsiyesi konusunda yanıtlandı
Lastik markası olarak Nokian tercih edebilirsiniz.Türkiyede fazla ismi duyulmamış ama Avrupa ülkelerinde çok tercih edilen bi lastiktir.

10 yıl 1 ay önce #1334 Yazan: İRİ
İRİ tarafından Lastik Marka Tavsiyesi konusunda yanıtlandı
Kullandığınız jantlar sanırım 5,5 veya 6j'dir ki 165 taban lastik de kullanılabilir diye biliyorum. Yani orijinal diye tabir edilen ebat kullanıma uygundur. www.petlas.com.tr/tr/lastik.php?id=1
195/65/15 lastik arkalarda kullanmaktayım, yakıt tüketimimin de gayet düşük olduğunu söyleyebilirim. Önlerde bu ebat sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum. 185 taban tercih edilebilir.
165/80/15 lastiklerde piyasada çok seçenek maalesef yok. Olanların performansı hakkında da net bir bilgi bulamadım. Orijinal ebattan bana kalırsa gerektiğinde şaşılabilir ki etiketleme sistemiyle artık lastiklerin performansları hakkında %30 da olsa bilgi sahibi olabiliyoruz. Nokian ve Nexen gibi kaliteli fakat Türkiye'de duyulmamış markalar var. Satın alma veya fiyat araştırması için iyi bir site www.oponeo.com.tr/

10 yıl 1 ay önce #1341 Yazan: atakan77
atakan77 tarafından Lastik Marka Tavsiyesi konusunda yanıtlandı
Önler 175/65/15 Arkalar.185/65/15 Michelin Erergy Alman malı olanları bayilerden arayıp bulun derim.

Geliştiren: Kunena forum