× Forum Hakkında

direksiyon boşluğu

6 yıl 11 ay önce #2394 Yazan: kitis
direksiyon boşluğu, kitis tarafından oluşturuldu
öncelikle hepinize afyondan merhabalar aranızda olmak mutluluk verici , dün hayalimiz olan 1974 1303 vosvosumuzu aldık eşimle görünüş ve sürüş açısından güzel ancak vosvosumuzun direksiyonunda boşluk var 4 cm civarı özellikle uzun yolda(arabayı balıkesirden emekli ve 17 yıldır sahibi olan bir abiden aldım ve afyona geldim) savruluyo ve yoruyo aslında satan abi direksiyon tamiri yapan bir ustaya verdi usta tamir ettiğini söyledi ama uzun yola çıkınca tekrar başladı ustayı aradım ısrarla o direksiyon uygun değil orjinalı takarsan düzelir diyor yorum ve tavsiyelerinizi istiyorum birde dün 50 liralık benzin aldım sabah 5 km işe gittim ve benzin almadan önceki seviyesine düşmüş acaba akıtıyormu diye altına baktım hiç birşey yok sıcakta durdu uçmuş olabilir mi nolur gülmeyin :) biraz kafanızı şişiriyorum ama yeniyim ve acemiyim kusura bakmayın Afyonda vosvos ustasını bırakın adam akıllı usta bile yok ben eskişehire 170 ankaraya 240 konyaya 220 km uzaklıktayım acaba bana önerebileceğiniz yönlendirebileceğiniz insancıl iyi bir usta var mıdır teşekkürler aslında daha çok sorum var ama uzadı biraz birdahaki sefere inşallah... saygı ve sevgilerimle...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

6 yıl 10 ay önce #2405 Yazan: VosVos
VosVos tarafından direksiyon boşluğu konusunda yanıtlandı
Merhaba, aramıza hoşgeldiniz şimdiden :)
Direksiyon kutu sorunları vosvosların genel bir sorunudur.Kullandıkları dişliler zaman ile aşınır ve boşluk yapar.Tornacı ustalarımız da bu boşlukları doldurup kutuyu toplar bizde seviniriz boşluk gitti diye :) Kullandıkça o doldurdukları yer tekrar aşınır ve boşluk tekrar oluşur.Aslında en verimlisi sıfır kutu ancak fiyatları şu aralar 1300 civarı... İyi bir çıkma kutu bakabilirsiniz yada iyi bir ustaya garantili yaptırmanız gerekmekte.Tornacı doldurduktan sonra malzemeyi sertleştirmesi gerekiyor ancak bunu yapmıyorlar.
Benzin konusuna gelir ise eğer karbüratör ile ilgili bir sıkıntı var ise fazla yakıyor olabilir.Çok kullanacak iseniz LPG takabilirsiniz.Ortalam 8 - 12litre benzin tüketir vosvoslar.Kullanıma bağlı olarak bu değişiklik gösterir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena forum