× Forum Hakkında

Elektronik Ateşleme Montaj

7 yıl 11 ay önce #2220 Yazan: İRİ
Elektronik Ateşleme Montaj, İRİ tarafından oluşturuldu
Merhaba arkadaşlar,
T3 elektronik ateşleme sistemini aramızda vosvosuna uygulayan var mı? Distribütörün yerleşim şekli orijinaliyle aynı mı?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

7 yıl 11 ay önce #2221 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Elektronik Ateşleme Montaj konusunda yanıtlandı
T3'lerin her motorundan çıkan distibütör uymuyor.CT kodlu motorların uyuyor diye hatırlıyorum.
Ancak eski olan parçanın beyin vs bozulursa bulma şansınız olmayacaktır.Neredeyse her sanayide bulunan skoda favorit modelinin ateşleme kitini kullanabilirsinz.Avans eğrisi biraz farklı olsa da şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı çıkardığını görmedim.

7 yıl 11 ay önce #2226 Yazan: İRİ
İRİ tarafından Elektronik Ateşleme Montaj konusunda yanıtlandı
Motor kodunu bilemiyorum ama elimdeki distribütörün ölçüleri vosvosunkiyle tutuyor. Beyin konusunda da parça kodu farklı olsa da Golf 1-2 de uyuyor diye tahmin ediyorum. Skoda kiti takanlardan çok ağzı yanan olduğu için hiç bulaşmadım. T3 veya Golf kullanıp da elektronik ateşleme arızasından muzdarip de kimse duymadığım için bunu tercih ettim.

7 yıl 11 ay önce - 7 yıl 11 ay önce #2227 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Elektronik Ateşleme Montaj konusunda yanıtlandı
Elinizde var ise değerlendirmek avantajlı olacaktır :) Beyin konusunda genelde bir çok 7 kanallı model uyar diye tahmin ediyorum.

Skodalarda olan sorun beyinlerin kalitesiz olmasından kaynaklanıyor.Yedek beyin şart hangi elektronik ateşlemeyi kullanırsanız kullanın zira bozulduğu noktada yolda kalırsınız.
Ek dosyalar:

Geliştiren: Kunena forum