×

Uyarı

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/vosvos/public_html/media/k2/galleries/Kkitaplari/tip1/54_tip1

×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/Kkitaplari/tip1/54_tip1

Vosvos Türkiye

Vosvos Türkiye

Vosvos Türkiye olarak vosvos sevenlere ve kullanıcılarına en güncel bilgileri aktarmak için makaleler bölümünde yazarım.

Eposta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Cumartesi, 19 Ocak 2013 04:00

Son anda kurtulan vosvos

İzmir, Konak semalarında gerçekleşen zincirleme kazaya bugün tanık oldu.Sol şeritten en sağ şerite geçmeye çalışan bir sürücü yüzünden kaynaklanan kazaya 4 araç karıştı.Maddi hasarlı olan kazada şans eseri yaralanan olmadı.Objektifimize kazanın arkasında ki vosvos takıldı.Dikkatli ve yavaş seyretmesinden dolayı kazaya karışmadan durabildi.Tüm vosvos sahipleri ve sevenlerine kazasız günler dileriz...

Cumartesi, 17 Kasım 2012 21:01

Mersin Narenciye Festivali ve Vosvos

Bu yıl 3.'sü düzenlenen Mersin Narenciye Festivali'ne 26 ülkeden gösteri grupları katılırken, süslemeler ve figürler için 70 ton narenciye kullanıldı. Kültür Park'ta kurulan stantlarda halka narenciye ürünleri ikram edildi.

Mersin Valiliği ve Mersin Ticaret Borsası koordinatörlüğünde, Büyükşehir ve merkez ilçe belediyeleri, Mersin Üniversitesi ve odaların katkılarıyla gerçekleştirilen 3. Mersin Narenciye Festivali'nin açılışı, Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Kültür Park sahil şeridi sonunda narenciye ürünleriyle süslenmiş alanda yapıldı. Bu yıl 750 bin lira bütçeyle hazırlanan festivalin açılışına Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, AK Parti Mersin Milletvekilleri Nebi Bozkurt ve Ahmet Tevfik Uzun, CHP Mersin Milletvekilleri Vahap Seçer ve İsa Gök, Mersin Üniversitesi Rektörü Suha Aydın, merkez ilçelerin belediye başkanları, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı ve Mersin Ticaret Borsası ve Abdullah Özdemir, bugün Mersin'in ortak paydası olan narenciye etrafında bir kez daha kenetlendiklerini söyledi. Festivali birlik, beraberlik ve işbirliği içindeki çabalarla gerçekleştirdiklerini belirten Özdemir, "Narenciye konusu açıldığında herkesin söyleyecek bir sözü vardır. Elbette, sorunlarımızın farkındayız. Ancak, bugün sorunları bir kenara bırakalım, bu güzelliklerin keyfini çıkaralım. Kentimizin güzel ve gülen yüzünü herkese gösterelim" dedi.

Mersin Narenciye Festivali'nin birlik ve beraberlik içinde el ele hareket edildiğinde neler başarılabileceğinin en somut örneği olduğunun altını çizen Özdemir, "Bu festival, Mersin'in hoşgörü, uzlaşma ve işbirliğinin adresi olduğunun bir göstergesidir. Birçok ilke sahne olan festivalimizde, bu yıl bir başka ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayacağız. Mersin Devlet Opera ve Balemiz, Mersin Klasik Türk Müziği Koromuz ile Kilise Korolarımızın işbirliğinin bir meyvesi olan Mersin Anadolu Kültürleri Korosu ve Orkestrası ilk kez halkımızla buluşacaktır" diye konuştu.

Mersin halkına, festivale katılan firmaların ikramları ile güzel bir gün geçirmelerini dileyen Özdemir, vatandaşları, dünyanın 26 farklı ülkesinden gelerek festivale renk katan gösteri gruplarının yaratacağı coşkuya katılmaya ve bu şenlik ortamının keyfini çıkarmaya davet etti.

Özdemir'in konuşmasının ardından Vali Güzeloğlu, Ekonomi Bakan Yardımcısı Sever, Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan, milletvekilleri ve diğer protokol üyeleri, kurdele keserek 3. Mersin Narenciye Festivali'nin açılışını gerçekleştirdiler. Protokol üyeleri daha sonra Kültür Park içerisinde narenciye ürünleri ile süslenmiş alanlarda kısa bir yürüyüş yaparken, Vali Güzeloğlu, kurulan narenciye çeşmesinden konuklara portakal ve greyfurt suyu ikram etti.

Festival açılışı daha sonra Adnan Menderes Bulvarı üzerinde düzenlenen kortej geçişiyle devam etti. Renkli görüntülere sahne olan kortej geçişine, 26 ülkeden gelen yaklaşık 600 kişilik gösteri grupları ile Mersin'in amatör spor grupları, antika arabalar, bisikletli gruplar, animatörler, narenciye ürünleri ile süslenmiş araçlar katıldı.VosWos Mersin'de korteje desteklerini verdi.Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği kortej geçişinde yabancı ve yerli gösteri grupları, protokol tribünü önünde mini gösteriler de yaptı.

FESTİVAL ALANI NARENCİYE ÜRÜNLERİ İLE SÜSLENDİ

İki gün sürecek festival boyunca gösteri grupları, Mersinlilere müzik ve dans dolu anlar yaşatacak. Moldova, Gürcistan, Romanya, Endonezya, Bulgaristan, Gana, Yunanistan, Sırbistan, Hindistan, Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Ukrayna, Belarus, Tayland, Peru, Senegal, Slovakya, Karadağ, Acaristan, Başkurt Cumhuriyeti, Çin, Tataristan, Kazakistan ve Rusya'dan gelecek gruplar festivalde gösteriler düzenleyecek. Festival kapsamında ilk kez Mersin Devlet Opera ve Balesi, Mersin Klasik Türk Müziği Korosu ve Kilise Korolarının bir araya gelmesiyle oluşan Mersin Anadolu Kültürleri Korosu ve Orkestrası birçok farklı türden müzik dalını kapsayan bir repertuvar ile ilk konserini verecek. Kültür Park içerisinde 70 ton narenciye ile süslenmiş ve 50 firmanın stant kurduğu alanlarda Mersinliler farklı narenciye ürünlerinden yapılmış lezzetleri de tatma fırsatını bulacak.

Öte yandan, gösteri gruplarının geçişi sırasında protokol tribünü önünde rahat çalışma ortamı bulamayan basın mensupları, programı sonuna kadar takip edemeden festival alanından ayrılmak zorunda kaldılar.

Bir otomobil firmasının Balıkesir'deki bayisi, yaklaşık 10 yıl önce hurda indirimi kapsamında 1500 liraya satın aldığı  1973 model Volkswagen vosvos "kaplumbağa" otomobili, yaklaşık 6 yıl süren çalışmayla baştan yarattı

Vosvosun, halk arasında çok sevildiğini ve özel hayranlarının bulunduğunu, bu araçlara modifiyenin yakıştığını dile getiren Bayinin Servis Müdürü Oğuz Çınar, piyasada eskiliğine bakılmaksızın modifiye edilmiş olanlarının 20-30 bin lira arasında alıcı bulduğunu anlattı. "Kaplumbağa" otomobilinden yaklaşık 10 yıl önce uygulanan hurda indirimi kapsamında servislerine bir adet getirildiğini ifade eden Çınar, şöyle konuştu:
"1973 model bu vosvosun hurdaya ayrılmasına, ezilmesine, preslenmesine kıyamadık. Çok eskiydi ve yıpranmıştı. Sahibi bunu verip yeni bir otomobil alarak ayrıldı. 1300 cc motora sahip, hava soğutmalı ve 4 vites bu aracı, bakıma aldık. Motoruna komple revizyon yaptık. A'dan Z'ye bütün parçalarını değiştirdik. Yüzde 100 orijinal değil ancak ilk günkü gibi yeni duruyor. Boyadık, modifiye ettik. Aracı bu haline getirmemiz yaklaşık 6 yıl sürdü. Sedefli bej rengiyle kaplumbağa, özel bir araç haline geldi."
Çınar, hurda olarak aldıkları aracı 35 bin liraya satışa sunduklarını vurgulayarak, "Bunun koltukları normalde kumaştır. Biz deri koltuk yaptık. Arayan soran çok oluyor. Özellikle yeni araç almaya gelen müşterilerimizin ilk dikkatini bu otomobil çekiyor" dedi.
Bu araçla mağazada eski araç koleksiyonu oluşturmaya başladıklarını da anlatan Çınar, şunları kaydetti:
"1975 model bir minibüsümüz var. Kilometresi 75 bin civarında. Bu araç askeriyede sadece nizamiyede kullanılmış onun dışında trafiğe çıkmamış. Askeriye bunu satınca biz aldık. Bunun rengi askeriyeye mahsus özel renkti. Biz bunu boyadık, çünkü askeri rengi trafikte kullanmak yasak. Aracın ilk tescili bizde yapıldı, trafiğe biz çıkardık. Diğer eski aracımız 1983 model. Tamamen orijinal bir araç. Bir diğeri 1974 model. Birkaç yerinde sadece değişiklik yapıldı. Boyası, kasası ve motorunda değişiklik yok."

Cumartesi, 06 Ekim 2012 11:56

New Beetle Convertible geliyor

İlk olarak 1949'da piyasaya sürülen Beetle Convertible'ın (tip 15) ve 2002'de çıkan New Beetle Convertible'ın ardından kıvrımlı hatlı Volkswagen modelinin üçüncü nesli duyuruldu.

Dört kişilik kumaş tavanlı otomobil pratiklik ve üstü açık sürüş keyfini birarada sunacak. 1949 ile 1980 arasında 330.000 adet üretilen, kolayca tanınan silueti ile Beetle'ın her nesli bir kült otomobil oldu.

Volkswagen Beetle Convertible'ın en yeni versiyonunu yaratırken eski günlerin tasarımını yeniden yorumlamış ve aracın siluetine daha sportif ve dinamik bir görünüm kazandırmış.

Daha düz bir tavan hattıyla daha dik ön camın kombinasyonu sayesinde araç efsanevi orijinal Beetle Cabriolet'inkini andıran bir siluete kavuşmuş.

Volkswagen bir devrilme olması halinde güvenliği arttırmak için aktif bir takla koruma sistemi geliştirmiş. Sistem aracın içine, arka koltuğun arkasına gizli bir şekilde monte edilmiş iki genişleyebilen modülden oluşuyor. Eğer araç devrilirse iki devrilme modülü hava yastığı tetikleme birimi vasıtasıyla etkinleştiriliyor.

Yeni Beetle Convertible'ın güç kaynakları ise şöyle; giriş seviyesi 1,2 litrelik motor son derece verimli ve 105 bg üretiyor. Diğer benzinli motorlar sırasıyla 160 bg ve 200 bg üreten 1,4 litrelik ve 2,0 litrelik TSI versiyonlardan oluşuyor.

Volkswagen dizel olarak test edilip onaylanmış 105bg güç üreten, 1,6 litrelik TDI ve 140 bg güç üreten 2,0 litrelik TDI motorları da sunuyor. Volkswagen Beetle'ın üstü açılır versiyonu ilk kez Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak.

Perşembe, 04 Ekim 2012 11:38

Işıklı Vosvos

Işık oyunlarıyla heykeller yapan , New York'lu güncel sanatçı Eric Staller, 1980'lerde Walkswagen beetle marka bir arabayı 1690 adet ampulle kaplayarak New York sokaklarında gezdirdi.Görsel şölen için alttaki videoyu izleyebilirsiniz

Salı, 02 Ekim 2012 12:26

Vosvos ile Evlenme Teklifi

7 ay önce tesadüf eseri tanışan 25 yaşındaki Levent Omay ile 22 yaşındaki Hande Akbaş arasında ilk görüşte başlayan aşk, ilginç bir evlilik teklifiyle nikâh masasına doğru gidiyor.

Levent Omay kız arkadaşı Hande'nin, halk arasında kaplumbağa ve vosvos olarak ta isimlendirilen Volkswagen araçlara düşkün olduğunu öğrenince Hande'ye evlenme teklifi yapmak için Bodrum Vosvos Fan Kulüp üyelerinden yardım istedi.

Kulüp üyeleri, Bodrum Vosvos Fan Kulüp Başkanı Sulhi Baybar önderliğinde 12 araçlık konvoyla Levent'in güzel sürprizine ortak olmak için Gümbet Değirmenler Mevkiinde toplandı. Akşam saatlerinde bir araya gelen vosvosçular genç çiftin gelmesini bekledi. Yine bir vosvos ile Değirmenlere gelen Hande, erkek arkadaşının hazırladığı sürprizi görünce mutluluk gözyaşlarına boğuldu. Levent Omay sürprizin hazırlanmasına yardım eden kulüp üyeleri arasında haykıra haykıra kız arkadaşı Hande'ye hayat arkadaşı olmayı teklif etti. Evlenme teklifini kabul eden Hande herkese teşekkür etti.

Kız arkadaşı Handeyi tanıdıktan sonra hayatına bir sevgili ile birlikte vosvosun da girdiğini söyleyen Levent Omay, bu özel gününde kendisine yardım eden kulüp üyelerine teşekkür etti.

Kaynak:Kenthaber

Pazartesi, 01 Ekim 2012 09:47

Hurda Yasası 2012

Vosvos'larımızı da ilgilendiren 2012 yılının hurda yasası belirlendi.Maliye Bakanlığı tarafında Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği'nde değişikliğe gidilerek hurda araç model yılını 1985 yılından 1990 yılına çekti. Taşıtlarını 31 Aralık 2014 tarihine kadar hurdaya çıkartanlara tahakkuk etmiş ve ödenmemiş olan motorlu taşıtlar vergisi ile gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve tescil plakasına kesilen idari para cezalarını kaldırdı.
Maliye Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği'nde, daha önce hurdaya çıkartılacak olan araçlariçin öngörülen 1985 ve daha eski model şartı, 1990 ve daha eski araçlar şeklinde düzenlendi. Hurda araçlar için tanınan süre ise 31 Aralık 2014 olarak ilan edildi.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği'ne göre, model Yılı 1990 ve daha eski olan taşıtlara İlişkin yapılacak işlemde, taşıtlarını en geç 31Aralık 2014 tarihine kadar il özel idarelerine veya Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda İşletmesi Müdürlüğü hurda müdürlüklerine teslim ederek, Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak taşıtlarını hurdaya çıkarmak suretiyle kayıt ve tescillerini sildirmeleri halinde, tescil kayıtları silinen taşıtlarına ilişkin olarak 31 Aralık 2014 tarihine kadar tahakkuk etmiş ve ödenmemiş olan motorlu taşıtlar vergisi ile gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve 28 Şubat 2009 tarihine kadar tescil plakasına kesilen idaripara cezaları alınmayacak.
Tebliğe göre, İlgili trafik tescil kuruluşunda adlarına kayıt ve tescilli model yılı 2000 veya daha eski taşıtı olup, bu taşıtı 28 Şubat 2009 tarihi itibarıyla mevcut olmayan veya herhangi bir nedenle motorlu taşıt vasfını kaybetmiş bulunanlar içinde tescil silme işlemlerinde vergi borcu ödeme indirim ve para cezalarının kaldırılması kolaylıkları da getirildi.

2012 yılı için çıkan hurda araçlar için ne kadar para ödenecek ?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, seyir güvenliği için 200 bin 'yaşlı' aracı trafikten çekmeye hazırlanıyor. 1990 modele kadar olan kamyon, tanker, minibüs, otobüs; hurda teşvikiyle trafikten çekilecek. Ulaştırma Bakanlığı kaynakları, daha önce yaş sınırının 1985 ve öncesi olduğunu belirterek, "Yaş sınırı 1990′a alınacak. Tescilde, bu kapsama giren yaklaşık 200 bin aracın bulunduğunu görülüyor. Söz konusu araçları, kısa bir süre içinde belli bir bedel karşılığında alacağız. Hurdaya ayrıracağız" dedi.

5 BİN TL'YE YAKIN ÖDEME YAPILDI
Kaynaklar, hurdaya ayrılacak araçlara ödenecek tutarlara ilişkin soruya, "Bu tutar, arabaya göre değişiyor. 5 bin TL alan da var, 4 bin TLödediğimiz araçlar da var" karşılığını verdi. Uygulama kapsamına giren araçların Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) dahil tüm vergi aslı, gecikme zammı, faizi, vergi cezaları, tescil plakasına kesilen idari para cezalar silinecek.

76 BİN ARAÇ TRAFİKTEN ÇEKİLDİ
Bakanlık kaynaklarına göre süregelen 'hurda' araç uygulaması çerçevesinde bugüne değin 1985 yılına kadar olan araçlar hurdaya ayrıldı ve trafikten çekilen 76 bin araca 350 milyon TL'lik ödeme yapıldı.

Bu uygulama'da isteyenler araçlarını hurdaya ayırabilecekler.

Yani araçlarımız 1990 model altı olduğu için hurdaya çıkacak diye bir durum yok.İçinizi ferah tutabilirsiniz :)

Pazartesi, 27 Ağustos 2012 13:24

"Çağatay" Hakan Meriçliler'in vosvos tutkusu

Fenomen dizi Yalan Dünya" nın Çağatay'ı Hakan Meriçliler, geç gelen şöhretin tadını çıkarırken, lüksten uzak duruyor.

Diziden bölüm başına da 25 bin TL alan Meriçliler, şimdi de hayallerini süsleyen arabanın peşine düştü.1966 model Vosvos'u olduğunu belirten oyuncu, Klasik Otomobil dergisinin sahibi Bülent Aydın'ın üstü açık 1970 model Vosvos marka arabasını almak için pazarlığa oturdu.

65 bin TL olan arabayı 40 bin TL'ye almak için çaba gösteren Meriçliler, "Yıllardır Vosvos arabam var ona biniyorum. Arkadaşlarım Mercedes al diyorlar ama saçma buluyorum. Tek hayalim bu araba. Vosvos'umu Mercedes'le değişmem" diye konuştu.

Pazar, 05 Ağustos 2012 17:57

VosvosTurkiye.com Yardım

VosvosTurkiye.com Yardım

Yardıma mı ihtiyacınız var? Sıkça Sorulan Sorular(SSS) listesini okudunuz mu?

Eğer SSS listesinde cevap bulamadıysanız lütfen İletişim bölümüne geçiniz.

Eğer kullancı adını veya şifrenizi unuttuysanız,

Kullanıcı adınız için bu linki,

Şifreniz için bu linki tıklayınız.


Mail adresinizi güncellemek mi istiyorsunuz?
Giriş yapın, Profil üzerinden Bilgilerinizi Güncelleyin'e tıklayıp değiştirin.


Site hakkında daha fazla mı bilgi istiyorsunuz? Hakkında bölümünü kontrol edebilirsiniz.


Siteye maddi destek mi vermek istiyorsunuz?  Bağış sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Resmi Facebook sayfamızı beğenmeye davet ediyoruz.

Vosçakalın!

Pazartesi, 14 May 2012 14:09

Vosvos Fabrika Renk Kodları

Vosvosunuzu boyatırken bu renk kodlarını kullanabilirsiniz.Renk isimleri ingilizce bırakılmıştır daha kolay ulaşabilmeniz için.Önerebileceğimiz boya firmaları şu şekilde;

Baslac

Glasürit

PPG

Sikkens

Renk kodunuzu bilmiyor musunuz?

Samsun'da araçları Klasik Arabalar Konser Etkinliği'ne alınmadığını ileri süren vosvosçular üzüldü.

Samsun'da 19 Mayıs kutlamaları etkinliği kapsamında Batıpark teleferik alınanda düzenlenen Klasik Arabalar Konser Etkinliği'ne katılmak için gelen vosvosçular araçlarının yarış alanına alınmasına üzüldüklerini belirtiler. Vosvos sürücüleri adına açıklama yapan Serhat Ayyıldız, "Samsun'da 50'ye yakın vosvos sürücüsü var. Biz bugün 10 vosvos sürücü etkinlik alanına geldik. Ancak, araçlarımız klasik olmadığı gerekçesiyle yarışma alanına alınmadık. Çok üzgünüz" dedi.

Ordu’nun Kabadüz ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve ilin en önemli turistik alanı kabul edilen Çambaşı Yaylası’nda yapımına başlanacak olan baraj öncesi yüzlerce ağacın kesilmesi çevrecilerin tepkisine sebep oldu.

Ordu Doğa ve Yaşam Alanlarını Koruma Platformu üyeleri, Çambaşı Barajı ve Darıca II HES inşaat çalışmalarını tespit etmek için Turnalık, İkidere'ye gittiler. Burada yüzlerce ağacın kesildiğini gören platform üyelerinden Gül Ersan, “İnşaatın henüz başlangıç aşamasında olmasına karşın baraj, yer altı tünelleri ve servis yolu yapımı için bu kadar ağacın kesilmiş olması bile insanın canını yakıyor. Projeye göre buradaki ormanın neredeyse tamamı yok edilecek, enerji adına buradaki doğanın yok edilmesine değip değmediğini yetkililer bir daha düşünmeli” dedi.

Çambaşı Yaylası’nın turizm alanı olarak ilan edilmesiyle buradaki çalışmaların nasıl bağdaştırıldığını anlayamadıklarını söyleyen Gül Ersan, “Yıllardır burada Vosvos Şenliği düzenleniyordu, Türkiye'nin dört bir yanından gelip kamp kuran doğaseverlere yaylalarımız tanıtılıyordu. Bundan sonra turistlerin de baraj ve HES görmek için geleceklerini hiç sanmıyoruz” diye konuştu.

Çarşamba, 18 Nisan 2012 22:46

23 Nisan Eskişehir Vosvos Şenliği

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Vosvos Şenliği ile kutluyor. Eskişehir Vosbağa Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe tüm Türkiye'den vosvos severlerin katılması bekleniyor.

Etkinlikler kapsamında 21 Nisan Cumartesi günü Espark Alışveriş Merkezi'nde bir araya gelecek olan klasik otomobil tutkunları, şehir turu atacaklar. Saat 15.00'da başlayacak şehir turuna 100'ün üzerinde vosvos otomobilin katılması bekleniyor.

22 Nisan Pazar günü ise Musaözü 23 Nisan kutlamalarına ev sahipliği yapacak. Tepebaşı İlçe'sinde bulunan ilköğretim okullarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan kutlamalarda sahne şovları, animasyonlar, konserler ve birbirinden güzel etkinlikler çocuklarla buluşacak. Etkinliklerin başlama saati ise saat 13.00

Eğer siz de etkinliğe katılmak istiyorsanız Facebook etkinliğinden konuyu takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/327124427350513

Eğer facebook hesabınız yok ise;

ESKİŞEHİR VOSBAĞA DERNEĞİ İLETİŞİM NUMARALARI

EMRE BÜLBÜL: 05053080039

MURAT ÖNEN: 05553080902

MELİH ÖZMEN: 05062001770

ulaşabilir, yorum atarakta soru sorabilirsiniz...

Bizler de Vosvos Türkiye ailesi olarak etkinlikte olup, sizlere özel vosvos ürünlerini sergileyeceğiz.Görüşmek üzere... 

Pazar, 15 Nisan 2012 11:55

Konya'da Vosvoslar Buluştu

Konya'da bulunan ve yuvarlak şekli nedeniyle kaplumbağa olarak adlandırılan 'Volkswagen Beetle'lar düzenlenen etkinlikle bir araya geldi.


Konya Kaplumbağa VW Fan Kulüp üyesi kaplumbağacılar, geleneksel olarak düzenledikleri etkinlikte bir araya geldi. Atatürk Stadı'nda bir araya gelen Volkswagen tutkunları, çeşitli renklere boyadıkları otomobillerini görücüye çıkardı. Birbirinden ilginç renk ve aksesuarlara sahip kaplumbağalarla bir süre şehir turu atan grup üyelerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Çarşamba, 11 Nisan 2012 18:58

Rahmi Koç Müzesinde Vosvos Etkinliği

En Renkli Vosvos 23 Nisan’da Rahmi M.Koç Müzesi’nde Olacak

Rahmi M. Koç Müzesi 23 Nisan’da çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Çocuklar bu özel günde ‘Vosvos’ boyayarak kendi hayallerindeki arabayı yaratacaklar.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilecek ‘Vosvos’ boyama etkinliği ile rengarenk bir şölene dönüşüyor. Bu renkli şölende ayrıca yüz boyama, hatıra panosunda fotoğraf gibi pek çok eğlenceli aktivite çocukları bekliyor…

Rahmi M. Koç Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları her zaman sevdikleri renkli bir atmosferde ağırlayacak. Bu yıla özel olarak ise çocuklar, otomobil tarihinin en önemli parçalarından biri olan ‘Vosvos’u hayallerindeki gibi boyama fırsatı yakalayacak.

Klasik Otomobil Kulübü ve Faber Castell’in desteğiyle düzenlenecek etkinlikte ayrıca yüz boyama, hatıra panosu önünde nostaljik fotoğraf gibi birbirinden eğlenceli pek çok etkinlik çocukları bekliyor.

Tüm çocukların davetli olduğu bu renkli etkinlik için özel olarak hazırlanan ve beyaza boyanan 1976 ‘Vosvos’, çocukların hayal gücündeki gibi renklenecek. Etkinlik sonunda ortaya çıkan ve tamamıyla çocukların hazırladığı ‘Vosvos’ yeni bir obje olarak Rahmi Koç Müzesi’nde sergilenmeye başlayacak. Çocuklar hem eğlenceli vakit geçirirken hem de yeni bir obje yaratmanın heyecanına varacak.

Pazar, 08 Nisan 2012 11:09

Vosvos'suz asla!

Türk sinemasının sevilen ismi Aytaç Arman, önceki akşam katıldığı özel bir davette tüm dikkatleri üzerine çekti. Çünkü hemen herkes geceye lüks otomobilleri ile gelirken; Arman, 1972 model 1302 LS Wolkswagen otomobili ile gelmeyi tercih etti. Ünlü sanatçı, bu arabanın kendisi için çok özel olduğunu ve ona gözü gibi baktığını söyledi.

Latin Amerika’nın en mütevazı liderlerinden Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, tek mal varlığı olarak 1987 model “kaplumbağa” olarak bilinen Volkswagen aracı beyan etti.

jose mujica 9
Yerel basındaki haberlere göre, eski bir gerilla olan Mujica’nın resmi gazetede yayımlanan mal beyanında sadece 1.900 dolar değerindeki araç bulunuyor. “Pepe” diye anılan Mujica ayrıca tek geliri olarak 11 bin dolarlık devlet başkanlığı maaşını bildirdi. Mujica, maaşının yüzde 70’ini sosyal konut inşası için geri gönderiyor; yüzde 20’siniyse partisine bağışlıyor.
Latin Amerika’da Şili’nin iş adamı olan Devlet Başkanı Sebastian Pinera’nın mal varlığının 2.2 milyar dolar olduğuna, Arjantin Devlet Başkanı Cristina Kirchner ile eski başkan kocası Nestor Kirchner’in de 2008’de 12 milyon dolar mal beyanında bulunduğuna dikkat çekildi.

Çarşamba, 04 Nisan 2012 19:58

Bodrum Vosvos Kulübü toplandı

Bodrum Volkswagen Beetle (Vosvos) tutkunlarının bir araya gelerek oluşturduğu ‘Bodrum Vosvos Klübü’ düzenlenen bir etkinlikle yeniden tanıtıldı.

Konacık’tan hareket eden Vosvoscular; Akyarlar, Karaincir güzergahından Turgutreis’e kadar konvoy eşliğinde renkli görüntüler oluşturdu. Turgutreis’te düzenlenen etkinliğe Bodrum Vosvos Klübü Başkanı Sulhi Baydar ve Vosvos sahipleri katıldı. Sulhi Baydar oluşturdukları kulüple toplam 50 Vosvos kullanıcısını bir araya getirdiklerini kaydetti.

Bodrum Vosvosçular Klübü Başkanı Sulhi Baydar amaçlarının gelecek aylarda birçok etkinliğe imza atmak olduklarını belirterek, “Countryranch’in tesisinden, doğasından yararlanmaya çalışıyoruz ve burada kulübümüzü kurduk. 1966 modelden 1974 klasik modellere kadar birçok örnek aracımız kulübümüze üyedir. Ayrıca klasik vosvos topluluğu içerisinde T2 ve T3 minibüslerimiz de bulunmaktadır. Amacımız hem geziler düzenlemek hem de doğa severleri yanımıza almak ve hoşça vakit geçirerek, Türkiye’de olduğu gibi Bodrum’da da birçok Vosvos’lu etkinliğe imza atmaktır” dedi.

Etkinlikleri Sürecek
İlerleyen dönemde Bodrum Vosvos Kulübü “Tüm Vosvosçuları, bu birlikteliğe davet ediyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Baydar, “Yaz aylarında Bodrum dışından diğer kulüplerden de gelen Vosvosçular’ı da ağırlayacağız. Diğer illerden gelen Vosvoscular ile bir araya sıkça geleceğiz. Ayrıca Mayıs- Haziran ayında bir dizi etkinlik ve çalışmamız da var. Dışarıdan katılımcılar ile bir tanıtım turlaması da yapmayı düşünüyoruz. Bugün Shell benzin istasyonundan aldığımız startımızı Turgutreis Belediye Meydanı’nda sonlandırarak, orada Vosvosları sevdirmek amaçlı etkinlik butonuna basacağız. Ayrıca 20 Nisan Cuma günü, Bodrum Sağlık Vakfı’nda 23 Nisan Vakıf Kutlamaları programında biz de yer alacağız. 22 Nisan Pazar günü ise tekrar 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamalarında bulunacağız” dedi.

Salı, 03 Nisan 2012 22:54

Kırmızı Vosvos ve Vosvos falı

Hazal Kaya’dan yeni genç moda:

Kırmızı Vosvos 

Türkiye’nin en büyük fan kitlesine sahip genç oyuncu Hazal Kaya izleyicilerin önüne yine biraz manik depresif bir karakter olarak çıkıyor. Aşk-ı Memnu Dizisinin Nihal’ini oynarken her giydiği, taktığı moda olan Hazal Kaya yeni dizisi Behzat Ç.’de yeni bir moda akımına öncülük edecek gibi. Kırmızı Vosvos ve Vosvos falı.

Oyuncu: Hazal Kaya

Karakter: Berna 
21 yaşındadır. Behzat Ç.’nin kızıdır. On sene önce anne ve babası boşanmıştır. Annesi Ceyda, kısa bir süre sonra Yunus adında bir psikiyatrla ikinci evliliğini yapmıştır. Manik depresiftir. Alp adında bir erkek arkadaşı vardır. Behzat Ç.’ye kendisini bıraktığı için öfkelidir.


Berna ve Kırmızı Vosvos

"Vosvos sahibi olmanın bazı kuralları vardır. Vosvoslara isim takılır, adettendir. Başka bir Vosvos gördün mü selektör yapacaksın. Sağlam arabalardır, deviremezsin, o yüzden tosbağa derler. Genelde ihtiyaçtan ötürü elden çıkarılır. Bunları alması kolaydır da satması zordur. Az yakar, karizması yeter zaten!"


Vosvos falı nedir?

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi'nde kahramanımız Behzat Ç.'nin kızı Berna'nın falı. Bir dilek tutup, 99 tane kırmızı vosvos sayıp bitirdikten sonra günün gecesinde 10 tane de yıldız sayarak dileğinin gerçekleşmesini bekliyor...


Salı, 03 Nisan 2012 14:59

Meksika vosvos taksiler

Dünyanın dört bir yanından farklı kültürleri renki görüntülerle ekranlarınıza taşıyan Ayna, Meksika'da halen trafikte olan Vosvos taksileri sizler için görüntüledi... Meksikalı yetkililerin "güvensiz" dediği bu taksiler uzun yıllardır kullanımda... 

Video'da her ne kadar güvensiz olduğu bahsedilse de hala Meksika'da en çok kullanılan taksilerden biridir vosvos.

 

Ankara Volkswagen Fun Club üyeleri, otistik çocuklar ve ailelerin sorunlarına dikkati çekmek amacıyla ''sevgi konvoyu'' oluşturarak şehir turu attı.

Fun Club Başkanı Olgun Şensoy, Atatürk Kültür Merkezi'nde toplanan ''Vosvos'' tutkunları adına yaptığı konuşmada, her etkinlikte yeni dostlar kazandıklarını söyledi.

Ankara Otistik Bireyler Derneği (ANOBDER) ile gerçekleştirdikleri etkinliğin çok anlamlı olduğunu ifade eden Şensoy, Ankara'nın yanı sıra İzmir ve İstanbul'da da kardeş vosvos kulüplerinin otizme dikkati çekmek için şehir turu atacaklarını belirtti.

ANOBDER Yönetim Kurulu Başkanı Güzide Tekeş de etkinliğe desteklerinden dolayı Şensoy'a teşekkür ederek, Nisan ayının BM'nin kararıyla ''Dünya Otizm Farkındalık'' ayı kabul edildiğini anımsattı.

Bu amaçla otistik çocuklar ve aileleriyle dışarı çıktıklarını, rengarenk arabalarla yollarda olacaklarını dile getiren Tekeş, ''Renkli ve tipik arabalarla şehir turu atacağız. İlgi çekeceğimize inanıyorum. Birçok insana 'bu nedir' hissini vereceğiz ve dikkatlerini çekeceğiz'' dedi.

Otizm hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra başta eğitim olmak üzere her alanda sorunları olduğuna değinen Tekeş, Şensoy'a katkılarından dolayı bir plaket sundu.

Konuşmaların ardından otistik çocuklar ve aileleri, vosvos tutkunlarının araçlarına binerek Atatürk Kültür Merkezi alanında kısa bir tur attı. Daha sonra alandan ayrılan vosvoslar, yolcularıyla birlikte şehir turuna çıktı.

Cumartesi, 31 Mart 2012 18:52

Dünya Saati kampanyasına destek


Avustralya'da 2 milyondan fazla insan ve 4000'den fazla kurum, iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek için sembolik bir hareket başlattı. Işıkların bir saatliğine kapanmasıyla başlayan Dünya Saati bir yıl sonra, 35 ülkede 50 milyondan fazla insanın katıldığı küresel bir hareket haline gelmişti. Sidney Liman Köprüsü, Toronto'daki CN Kulesi, San Francisco'daki Golden Gate Köprüsü ve Roma'daki Kolezyum gibi küresel öneme sahip birçok simge, hızla büyüyen bir davanın umut sembolleri olarak tümüyle karanlıkta kaldı.

2009'da, 88 ülkeden yüz binlerce insan Dünya Saati'ni iklim değişikliğiyle mücadele için dünyanın en büyük küresel hareketi haline getirerek ışıklarını söndürdü.

27 Mart 2010 tarihinde gerçekleşen Dünya Saati, 128 ülkeden 4000'nin üzerinde şehirden gelen destekle o güne kadarki en büyük katılımı sağlayarak rekor kırdı. Pasifik Asya'dan Avrupa'ya, Afrika'dan Amerika'ya kadar birçok ünlü yapı ve simge ışıklarını söndürdü. Ayrıca hayatın çeşitli kesimlerinden dünya genelinde sayısız insan, ışıklarını söndürüp hepimizin ortak olduğu tek evin, yani evrenimizin seyri ve kutlaması için bir araya geldiler.

2010 yılı Türkiye'nin katılımı açısından da önemli ilklere sahne oldu. 230'un üzerinde kurum ve yaklaşık 5.000 kişinin katıldığı Dünya Saati'ne Boğaziçi Köprüsü de ışıklarını kapatarak destek verdi. 2011 yılında ise 20.000'den fazla kişi ve 250'nin üzerinde kurum dünyanın geleceği için güçlerini birleştirdi. Boğaziçi Köprüsü'nün yanı sıra Ankara Opera Binası ve Kastamonu Kalesi de yerini aldı.

WWF-Türkiye her yıl Mart ayının son Cumartesi günü herkesi iklim değişikliğiyle mücadele konusunda düşünmeye davet ediyor. Bu sene 31 Mart 2012 tarihinde saat 20:30 – 21:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan Dünya Saati'ne katılın ve bir saatin ötesinde günlük yaşantınızda daha sade yaşam için yapabileceklerinizi düşünün.

Cumartesi, 31 Mart 2012 12:13

Bodrum Vosvos FunClub Destekte

Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet DİNÇBERK, Turgutreisli genç rallici Ali Murat Pekdemir’in Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan’la yaptığı test sürüşüne ev sahipliği yaptı. 

Test sürüşü öncesinde A.Murat Pekdemir aracını tanıttı.

Turgutreis’de bulunan Country Ranch At Çiftliği’nden başlayan 4 km.lik test sürüşünde Kaymakam Dr. Gödekmerdan A.Murat Pekdemir’e co-pilotluk yaptı ve “Murat Pekdemir Turgutreis’i Bodrum’u tanıtımını başarıyla yapacak, bizler de ona destek olacağız” dedi.

İzleyiciler arasında Başkan Dinçberk´in yanı sıra, basın mensupları, Murat Pekdemir’e destek verenlerden Mustafa Paşalı da vardı.

Test sürücü sonrasında Bodrum Vosvos Fan Club üyelerinin de katıldığı sohbet toplantısında Başkan Dinçberk Murat Pekdemir’e sponsor bulma konusunda yardımcı olacağını belirtti.


Kaymakam Dr. Gödekmerdan ve Mustafa Paşalı, Başkan Dinçberk’in kullandığı Vosvos Fan Club üyelerine ait nostaljik minibüsle alandan ayrıldılar.


Ayşenur Bahçekapılı Ak Parti’nin en etkin isimlerinden.

Görevi: Grup başkanvekili.
Mesleği: Avukat.
Medeni hali: Bekar. Ancak 27 yıldır ayrılamadığı bir yari var.

Cuma, 30 Mart 2012 21:17

Vosvos Dama Çıktı

Van'daki Hurdacılar Sitesi'nde bir esnaf, eski model Volkswagen marka otomobili ilgi çeksin diye iş yerinin damında sergilemeye başladı.

Cuma, 30 Mart 2012 19:42

Vosvosçular Tarsus'ta Buluştu

 Vosvosçular Tarsus'ta Buluştu

Mersin ve Tarsus'ta faaliyet gösteren OPAT Volkswagen Otomotiv sponsorluğunda gerçekleştirilen muhteşem bir etkinlikte VOSVOS'çular Tarsus'ta biraraya geldi.

Cuma, 30 Mart 2012 16:13

Kavga Unutuldu

Kavga Unutuldu


Ushan Çakır’ın Ezgi Asaroğlu’nu darp etmesi ve oyuncuların işine son verilmesiyle çekimlerine ara verilen ‘Leyla ile Mecnun’ dizisinin oyuncuları Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan ve Serkan Keskin, Cihangir’de objektiflere takıldı. Uzun süre sohbet eden oyunculardan Mümtaz Taylan, sette yaşanan kavga olayıyla ilgili, “Ben olayı görmedim. Yaşananlar kötüydü ve hepimizi üzdü.

Perşembe, 09 Şubat 2012 02:31

Tip 1 - 1954

{gallery}Kkitaplari/tip1/54_tip1{/gallery}

En Çok Okunanlar

Facebook Sayfamız

Twitter Vosvos Türkiye

Google+ Sayfamız