× Üyelerimiz

Merhaba

9 yıl 2 ay önce #1842 Yazan: boragoren
Merhaba, boragoren tarafından oluşturuldu
Dostlarım merhaba
27/11/1972 doğumluyum. Kimya mühendisiyim. Şuan Vosvos 'um yok ama yaklaşık 2 aydır tüm forumları okumaya başladım. Aslında eşim ısrar etti. Bilgi edinmeye çalışıyorum. Sahibinden.com da yıl yıl tüm resimlere bakmaya çalışıyor ve yıllara göre değişiklikleri anlamaya çalışıyorum. Hatta aşağıda linkinlerini verdiğim iki siteden de bunu yapmaya çalışıyorum. Sadece tek amacım 1972 model orijinal vosvos nasıl olmalı onu iyice anladıktan sonra bir adet 1972 model vosvos alacağım. Bu konuda sizden destek isteyeceğim ; şayet mümkün olur ise. Ama ilk etapta forumda tüm modelleri ile tanıtan bir paylaşım var mı ? (Resimli olmasını tercih ederim. Link atarsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

www.carsforsale.com/used-cars-for-sale/1970-volkswagen-beetle
classiccars.com/listings/find/1971/volkswagen/beetle

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

9 yıl 2 ay önce #1854 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Merhaba konusunda yanıtlandı
Merhaba Bora Bey,
Aramıza şimdiden hoş geldiniz.1972 olmasının sebebi sanırım doğum tarihi ile ilgili.

1972 model 2 adet vosvos serisi var.Standart ve Super olarak ayrılıyor.Forumda araştırırsanız farklarını görebilirsiniz acaba hangi seriyi istiyorsunuz.Onun dışında o sitelere hiç bakmayın.Orjinal kitapçıkları mevcut.İstediğiniz modele göre paylaşalım :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: boragoren

9 yıl 2 ay önce #1865 Yazan: boragoren
boragoren tarafından Merhaba konusunda yanıtlandı
Merhaba
Standart olan ; Şu metal göğüs olan mı ? Süper olan da şu deri göğüs olan mı ? Siz hangisini tavsiye ederisiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla
Bora GÖREN

9 yıl 2 ay önce #1866 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Merhaba konusunda yanıtlandı
Dogrudur.Ancak sadece farkları bu değil super olanlarda 1.3 1.6 motor seçeneği varken standartlar 1.2 motor ile gelir.super olanlar önleri yay sistemi varken standartlars dingil bulunmakta... ikisinide gorup inceleyip kullanın hangisi size daha yakınsa onda tercih kılın bana farketmiyor :)

9 yıl 2 ay önce - 9 yıl 2 ay önce #1870 Yazan: boragoren
Dostum çok ama çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Sanki kalbimden standart geçiyor. Lakin binebileceğin bir Vosvos 15000 lira civarında. Bu makül mü ? Aslında Vosvos tamircilerini aradım( anladım ki ; kesinlikle tanıdık bir tamirci bulmalı). Aynı soruyu birkaç tamirciye sordum ve çok farklı rakamlar öğrendim. Ama full bakım ; yeni taban Saçı, kaporta boya (taban saçından ayrılacak), sıfırdan elektrik tesisatı, döşeme, tampon ve kapı kolları ve motor ( bu çok değişken motordaki durma göre değişiyor, sadece segman mı yoksa piston gömlek değişimi olacak mı ?) Toplamda minimum 15000 lira tutuyor. Bir de en ucuz restore edilecek araç 4000 ile 7000 lira Arasında değişiyor. 15000 18000 lira arasındaki bakımlı diye satılan arabayı almak mı mantıklı ( işte burada da ; alacağın Vosvosa'a ne kadar güvenirsin) ya da kendin alıp 20000 ile 25000 arası masraf etmek mi ? ( Burada da gözün arkada kalmayacak , ama vakit ve güvenilir usta veya ustalar bulmak önemli)

Not: Standrat klasik olarak mı geçiyor?

Şimdiden herşey için teşekkürler

Saygılarımla
Bora GÖREN

9 yıl 2 ay önce #1872 Yazan: caninho
caninho tarafından Merhaba konusunda yanıtlandı
Selam;
Bizim vosvos maceramız ile sizinki hemen hemen aynı.
Bende kimyagerim ve 2 yıl gibi bir detaylı araştırma sonucu 2 ay önce aldık ama bence orjinal bir araç almalısın.Sıfırdan bir araç toplaman 1 yılı bulur ve vosvos ustalarını servis gibi düünme iş yaptırmak biraz zordur. :unsure:

Sormak istediğiniz bir konu varsa yardımcı olmaya çalışırım...

9 yıl 2 ay önce #1873 Yazan: boragoren
Caninho dostum ; gerçekten teşekkür ederim. Ben de 1972 istiyorum. Ama hemen almam. Dedim ya yaklaşık 2 aydır ilgileniyorum. Öncelikle hangi model nasıl nedir onu anlamaya çalışıyorum. Aslında elinizde direkt bir doküman var ise paylaşırsanız sevinirirm. se Sizi nasıl aldınız. Alıp toplattınız mı ? Ve mümkün ise kaç paraya aldığınızı paylaşır mısınız. ?Burada mail adresimizi paylaşıbiliyor muyuz.?

Saygılarımla
Bora GÖREN

9 yıl 2 ay önce #1874 Yazan: caninho
caninho tarafından Merhaba konusunda yanıtlandı
Valla açıkçası bizim şansımız çok yaver gitti diyebilirim çok temiz bir vosvos denk geldi bize.2 sahibi biziz.Mail paylaşıyorlar bildiğim kadarı ile.Bizimkide düz cam 1972 model 1300..Elimde malsesef bir döküman yok.bİZ 12600 TL ye aldık.Aldıktan sora sadece 20 tl masraf yaprım çok şükür kuzu bizi hiç üzmedi. :unsure: :cheer:

9 yıl 1 ay önce #1892 Yazan: yelkenci35
yelkenci35 tarafından Merhaba konusunda yanıtlandı
Güzel Bütçeler Ayırmışsınız Önceliğiniz Alacağınız Aracın Toplu Olmasına Bakın Lakin Siz Toplamaya Kalkınca Astarı Yüzünden Pahalıya Gelir Sanayi Çevreniz Yoksa İşiniz Daha da Zorlaşır O Yüzden Geçmişini Öğrendiğiniz Bi Araç Alın Ve Araç Sahibinden Tamircisi-Boyacısı-Kaportacısı Bunları Öğrenin O Zaman Sıkıntı Çekmezsiniz. Ben ''S'' Modelini Kullanıyorum Çok Şükür Bi Sıkıntım Yok Zaten...

5 yıl 4 ay önce #2553 Yazan: cihovos
cihovos tarafından Merhaba konusunda yanıtlandı
Hocam mühendis iseniz benim önerim hurda bir araç alıp baştan aşağıya dizayn etmenizdir.

Geliştiren: Kunena forum