× Motor Şanzıman Mekanik

SİBOP AYARLARIM 15 GÜNDE BİR BOZULUYOR

11 yıl 8 ay önce #141 Yazan: nejatne
SİBOP AYARLARIM 15 GÜNDE BİR BOZULUYOR, nejatne tarafından oluşturuldu
Benim bembiş 15 günde bir sibop ayarı istiyor neden olur yardımcı olursanız sevinirim. bu arada saplamalar sağlam oynayan saplama yok kapaklardan yada sibop yataklarından olabilirmi yardım lütfen...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 yıl 8 ay önce #142 Yazan: ToRnedo
ToRnedo tarafından Cvp: SİBOP AYARLARIM 15 GÜNDE BİR BOZULUYOR konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz kendinizi tanıtabilirseniz size isminizle hitap edebilirim :)
Sibop ayarları için sibop ayar civataları var.Sizin saplama dediğiniz bunlar ise takım olarak değiştirmenizde fayda var pahalı birşey değil.Eğer sorun devam ederse bir farklı ustaya yaptırın birşey kaybetmezsiniz.Daha da devam ederse siboplara bakmak gerekiyor.Hararet görüyor mu motor sürekli? Ne zamandır var? Sibop yuvalarında sıkıntı olabilir ancak hepsi birden bozulması garip.Biraz daha detay iyi olurdu.

11 yıl 8 ay önce #146 Yazan: nejatne
nejatne tarafından Cvp: SİBOP AYARLARIM 15 GÜNDE BİR BOZULUYOR konusunda yanıtlandı
merhaba benim adım nejat
15 yıldır vosvos dostuyum fakat 5 ay önce vosvosa motor yaptık yaptık yapmasınada iyimi oldu kötümü bilemedim
o tarihten beri durmadan sibop ayarı istiyor tabi ayar bozulduğu anda hararette yükseliyor sağ sol iki kapaktaki sibop larda bozuluyor bende anlam veremiyorum ama durum böyle

11 yıl 8 ay önce #147 Yazan: ToRnedo
ToRnedo tarafından Cvp: SİBOP AYARLARIM 15 GÜNDE BİR BOZULUYOR konusunda yanıtlandı
Dediklerimi uyguladıktan sonra tekrar bir kontrol yapın.Motorunuz yapıldıktan bir müddet sonra blok civataları tekrar sıkıldı mı? Tekrar bir sıkılık kontrolu yaptırın.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: nejatne

Geliştiren: Kunena forum