× Elektrik Sistemi

VOSVOS ELEKTRİK BENZİN DEPOSU VE GÖSTERGE

10 yıl 3 ay önce #1193 Yazan: özgün
Benzin göstergesi, özgün tarafından oluşturuldu
Arkadaslar kısaca anlatıyım.Benzin göstergem çalışmıyordu bi fiş çıkmıs onu taktım benzini doğru gösterdi fakat gösterge parkları veya farları yaktıgımda calısıyor.bu bana kısa devre gibi bir sorun yaratır mı fişi geri söküyüm mü?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 3 ay önce #1194 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Benzin göstergesi konusunda yanıtlandı
Büyük ihtimal parkların artısından yada iç lambaların artısından gelen kabloyu taktığınız için sadece parkları yaktığınızda çalışıyor.O kablo yerine kontak kablosunun bir ucunu takmanız gerekiyor.Kontağı açtığınızda elektrik gelen bir kabloyu taktığınızda parklarınız yanmasa bile gösterge çalışacaktır.İyice kontrol edin orada çıkmış bir kablo daha olması gerekir :) Eğer bulamazsanız şemasına bakalım ona göre kablo çekin
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: özgün

10 yıl 3 ay önce #1195 Yazan: RedKit
RedKit tarafından Benzin göstergesi konusunda yanıtlandı
cıkan fıs buyuk bı ıhtımal oradan degıl de park lambalarına baglı olan gosterge aydınlatma fısındır. bu sebepten sadece farları acıtıgında calısıodur.
bunun dısında yerıne taktıgınız kablo gostergenızde sınyal, yag ve sarj lambalarına gelen artı ucdan termıge gelıyor olması gerekır oradan gelen kabloyu takmanız gerekecek. bu ıslemı yaparken kontagı acık tutun kı yanlıs takmanız turumunda tesısatı yakmayın. en azından ark yaptıgını gorursunuz. kontagınız acıkken motor bolumunde dıstrıbutore gıden yesıl kabloyu cıkarmanızı onerırım. platın yapısarak meme yapabılır ve aracınız calısmayabılır. gecmıs olsun
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: özgün

10 yıl 3 ay önce #1196 Yazan: özgün
özgün tarafından Benzin göstergesi konusunda yanıtlandı
Yalnız şu var depoda yarım depo benzin var gösterge de yarım gösteriyor :)

10 yıl 3 ay önce - 10 yıl 3 ay önce #1197 Yazan: özgün
Bir de şu var bu çıkan fiş iki parça ayrılmış birisi göstergenin arkasında takılı birisi boşta ben boşta olanı benzin için taktım diğeri hala duruyor.
Ek dosyalar:

10 yıl 3 ay önce #1198 Yazan: VosVos
Doğru göstermesi sizin avantajınıza şamandıra ve varsa termik bozuk değil :) Ancak taktığınız kablo yanlış çünkü kontağı açtığınız anda çalışması gerekiyor ancak parkları açtığınızda çalışıyor burdanda parklar açıldığında elektrik gelen kabloyu taktığınız anlamanı gelir.Doğru olan kablo kontağı açtığınızda elektrik gelen kablodur.Siz bir kontrol edin orada boş bir kablo olması lazım...Yok ise bir fotoğraf çekin tesisatın şemasını çıkartalım yoksa bile size nereden kablo çekeceğinizi şema gösterecektir.

10 yıl 3 ay önce #1199 Yazan: özgün
Benim arabamın kontagı normal kontak değil sonradan baska bir kontak baglanılmış acaba onun için elektriği ordan vermiş olabilirler mi? Fotografını yolladım elimde tuttugum kablo işte

10 yıl 3 ay önce #1200 Yazan: VosVos
Şimdi gördüm fotoğrafı.Aracım 1303 demiştiniz acaba 1302 olabilir mi? 71 modelin şemasında gözüken şu; siyah bir kablo ile en son sigortadan (12 numaralı) göstergeye giriyor oradan da şarj lambasına gidiyor.Kırmızı ile daire içine aldım kablonun yolunu...

Ek dosyalar:

10 yıl 3 ay önce #1201 Yazan: özgün
Ruhsatta 1303 yazıyor düz cam 1300 motor.Dediğim gibi elektriği ordan almış olabilirler mi ki kafama takıldı.şemayı kabataslak inceledim ama çok da bir şey anladım sayılmaz

10 yıl 3 ay önce #1204 Yazan: VosVos
Ruhsat çok önemli değil.1303 ler bombe cam olur.1302 ler düzcam.Fotoğrafta görünen düzcam olduğu 1303 olsa idi şema farklı olurdu o yüzden sordum :)
Resime sağ tıklayıp farklı kaydet diyerek bilgisayarına indir.12.sigortadan bir kablo önce benzin göstergesine oradan da şarj lambasına gidiyor.Gözüken bu...Eğer öyle bir kablo yok ise şunu dene;
Şarj lambasının arkasındaki kabloya bir kablo sarıp o sarıyı taktığın yere yani benzin göstergesine bir kablo çek.Kontağı açtığın gibi hem sarj lamban yanacak hemde benzin göstergen çalışacak olması gerekiyor.Bu arada facebook gibi sosyal ortamlarda sorduğunuz teknik sorulara doğru cevap alma olasılığınız %10 gibi düşük bir değerdir bilginiz olsun :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Sarıçınar, özgün

Geliştiren: Kunena forum