×
Vosvos Forum

Vosvoslar hakkında bilgi paylaşımı yapabileceğimiz vosvos forumu.

× Sohbet

1303s big 1600cc yakıt tüketimi.

6 yıl 2 ay önce #610 yazan VolkanOztarkan

Arkadaşlar benim aracım 74 model big 1600cc motor fakat benım arac bıraz fazla yakıyor. benım fazladan kastım 50 kuruş bu çok değilmi bu araçlar için. daha önce 2000 model x5 im vardı 4.4 benzinliydi oda 1.2 lira yakıyodu çok die satmıstım :) ama bu motor ve bu araç için bu yakıt cok geldı bana bunu nasıl düşürebilirim. LPG dışında bu guzellıgı lpg ıle bozmak ıstemıyorum...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

6 yıl 2 ay önce - 6 yıl 2 ay önce #611 yazan VosVos

1600 karbüratörlü bir araç için aslında çok değil.Yaklaşık şehir içinde 10lt benzin tüketirsiniz, 70 ile gitmek sarfiyatı düşürebilir.Onun dışında aracı yeni aldınız bir bakım yaptırmanızda fayda var;
Hava filtresi,Distribütör kapağı,tevzi makarası,platin,meksefe,bobin,buji kabloları,bujiler ve yağını değiştirerek en azından yakıt ile ilgili çoğu parçasını yenilersiniz.Daha sonra bir avans ayarı ve karbüratör ayarı yaptırırsınız.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

6 yıl 1 ay önce #621 yazan faikorcun

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Araç fazla yakmıyor 100km'de 11 litre doğal bir durum ki siz alışana kadar atarlı kalkış daha çabuk hızlanma isteği ile bu şekilde yakmaya devam edecektir. her ne kadarda eski bir araç olsa bile gaza bastığınızda 1600cc size olumlu karşılık verecektir.
kalkışlarınıza, hızlanma sürenize, vites aralığınıza ve adminimizin dediği gibi 70-80 civarı keyifli bir sürüş hızında kaldığınızda yakıt sarfiyatınız nispeten daha az olacaktır.

Siz eski aracınızdan performans alıyordunuz ama o yeni teknolojiydi.
Benim aracımda karbüratör hava kaçırdığı için çok yakıyordu ama sizinkisi çok normal...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

6 yıl 1 ay önce #623 yazan VolkanOztarkan

teşekkürler bilgilendırdıgınız ıcın en kısa surede bakımlarınıda tamamlayıp o şekilde tekrar bakıcam yakıt durumuna bılgıler ıcın tekrar tesekkurler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sistem Kunena Forum