× Sohbet

Vosvos almak istiyorum, aklıma takılanlar...

11 yıl 3 ay önce - 11 yıl 3 ay önce #290 Yazan: ilkerada
Vosvos almak istiyorum, aklıma takılanlar..., ilkerada tarafından oluşturuldu
Merhaba arkadaşlar.
ben Bursa'dan İlker siteye yeni üye oldum.Klasik araba aşığıyım. Volkswagen tospaa :) almayı düşünüyorum çok hoşuma gidiyor. Yalnız kafama takılan bir kaç konu var.Bu konularda yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkür ederim.
Kafa takılan konular:
Yakıtı nasıl çok yakarmı? 1600 ile 1200 arasında fark vardır elbette en ideali hangisi?
Bakımları masraflı mı?
Parça durumu nasıl rahat bulunuyor mu?
Parçaları pahalı mı?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 yıl 3 ay önce #293 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Cvp: Vosvos almak istiyorum, yardıııııım :) konusunda yanıtlandı
Yakıt olarak 1200-1600 arasında fark var yaklaşık 3-4lt 100km de fark ediyor :) 1200 biraz daha ağır kalır 1600lere göre.
Bakımları ucuz bir araç değil.Yağ değişim aralığı çok kısa 3000-5000 km de bir yağ değiştiriyorsun.Onun dışında buji,platin,sibop ayarları derken cüzdanınızdan çıkan her bakımda ortalama 100TL.
Çoğu parçası bulunuyor, bazıları ise artık yok.Örnek olarak 1300 motor silindir kapakları neredeyse yok.1600 kapak kullanmak zorunda kalıyor 1300 sahipleri yada 1600 yapıyorlar motorlarını.Son dönemlerde yeni gelen parçalar inanılmaz pahalı.Yerli üretim malları ucuz olmasına rağmen kalitesiz olmasından dolayı ustalar tarafından tercih edilmiyor.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: ilkerada

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena forum