× Restorasyon

Vosvosun cam fitilleri

7 yıl 6 ay önce #2290 Yazan: Benjamin
Vosvosun cam fitilleri, Benjamin tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar vosvosumu restore etmek için dün izmir karabağlar dan fiyat aldım.
Kaporta boya 6500
Tavan taban döşemesi 1000
Cam sök tak fitil 500
Motor indir tak 500 + aksesuarlar benden
Fiyat verdiler sizce nasıl fiyat

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

7 yıl 6 ay önce #2292 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Vosvosun cam fitilleri konusunda yanıtlandı
Anıl açıkcası kaporta ve boya için görmeden birşey diyemem ama ortalama 2-3 kaporta 2-3 de boya tuttuğunu duyuyorum...Vosun durumunu görmeden fiyatın nasıl olduğunu söylemek zor.
Döşeme için kullanılacak malzemenin yanında işçilik de önemli ama ortalama 500 750 arası değişir diye tahmin ediyorum.
Cam fitili sekmanı 200 civarı tutuyor,işçilik biraz fazla gibi geldi ki camları yenileyeceksen aldığın yer takma için işçilik almayabilir.
Motor sökten kastın nedir sadece inip tekrar çıkacaksa tamam ama dağıtılıp bakımları yapılıp toplancaksa iyi gibi.
Hangi ustaya gittin bu konular için?

7 yıl 6 ay önce - 7 yıl 6 ay önce #2293 Yazan: Benjamin
Benjamin tarafından Vosvosun cam fitilleri konusunda yanıtlandı
Araç iç dış saca kadar kazınacak sadece bu 1500tl miş 3000tl çürük onarımı kupa şase ayırmaya gerek yok denildi(kapıların içlerindeki fitillerin takıldığı saclar, arka çamurluktan içeriye kadar ulaşan 3cm civarı iki parça çürük, taban sacı orjinal olduğu için 4-5 yerinde çürük var, kapılara direk sacı yapılcak, air fresh in olduğu yer de onarılcak) fırın boya da 1500 tl toplam 6000 kaporta boya tutuyor.Motoru da Erdem usta sadece söküp takcak 500tl miş(koportacı öyle söylüyor Erdem ustayla görüşmedim). Elektrik tesisati yaptırırsam malzeme dahil 1000-1500 civarı tutarmış. Kaportacı cam, boya, elektrik işlerini dışardan yaptırcağım için fiyatta pazarlik yapamam diyor sence bunları ben başka usta bulup yaptırsam daha uygun mu olur. Kaportacı karabağlar da sezgin oto Seracettin Münger
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos

7 yıl 6 ay önce #2294 Yazan: VosVos
Acele karar vermeden başka yerlerden de fiyat alman gerektiğini düşünüyorum :)

7 yıl 6 ay önce #2295 Yazan: Benjamin
Benjamin tarafından Vosvosun cam fitilleri konusunda yanıtlandı
Peki İzmir de önerebileceğin kaportacı var mı

7 yıl 6 ay önce #2296 Yazan: VosVos
Dediğim gibi araştırmak lazım görmeden ne desek boş :) karabağlarda suat usta var, 1.sanayide ahmet usta var. Özelden iletişim bilgilerimi attım ararsan detaylı konuşabiiliriz

Geliştiren: Kunena forum