×
Vosvos Forum

Vosvoslar hakkında bilgi paylaşımı yapabileceğimiz vosvos forumu.

× Jant-Lastik

Kapak takılabilen sac jantlar ve nikelaj kaplama hakkında

5 yıl 11 ay önce #809 yazan KorayVos

Öncelikle merhaba arkadaşlar
Aranıza yeni katıldım. İsmim Koray, öğrenciyim, Ankarada yaşıyorum ve 73 model 1303s vosvosum var.

Aracımdaki big jantları çok eski. Her tarafı çürük içinde dökülüyorlar. İç tarafı tamamem pas ve kullanmayı güvenli bulmuyorum açıkcası. Ayrıca sibobundan ve kenarlarından hava kaçırıyor. Bence değiştirilme vakti gelmiş geçmiş bile.

Öğrenciyim fazla bir bütcem yok açıkcası fiyatlar hakkında da hiç bir fikrim yok. Benim merak ettiğim Ankarada çıkma, temiz ve iyi durumda olan kapak takılabilen sac jant takımı nerede bulabilirim, fiyatları ne kadardır?

Ayrıca bir kaç kez kaplanmış sac jant takımı kullanan araç gördüm(nikelaj ya da krom emin değilim). Ben de o şekilde kaplatmak istesem; Ankarada nerede ve ne kadara kaplatabilirim?

Konu hakkında yardımcı olup fikir verebilirseniz çok sevinirim :)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

5 yıl 11 ay önce #810 yazan VosVos

Merhaba Koray,
Vosvosun hayırlısı olsun güle güle kullan.

Paslanmalar yüzeysel olabilir mi?Bir zımpara ile kontrol etsen belki kullanılabilecek durumdadır.Kumlama yaptırıp güzel bir boya ile belki yıllarca kullanılabilir.

Alacağın saç jantlarada büyük ihtimal boya yapman gerekecek.Ortalama fiyatları 100-150 civarında.Ancak bedavaya bile alabilirsin bu sadece şans işi :) Önerim üstünde orjinal kapakları olan bir takım bulman.Şu an satılan kapaklar bir müddet sonra paslanıyor.

Aracın BIG modeli olabilir.Eğer öyle ise orjinal jantları bence değiştirme...

Krom olanlar aslında öyle üretilen jantlar.Orjinal saç jantı yaptırabilirsin ancak verim alman çok zor.Zamanla krom atabilir,sararabilir...

Ankara'da ustaları gez.İlla ki bir şekilde jant bulurlar.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

5 yıl 11 ay önce #811 yazan KorayVos

Aracim big modeli değil malesef
Paslanmalarin da yüzeysel olduğunu sanmıyorum gördüğùm kadarıyla. Geçtiğimiz haftalarda araç otoparkta 2-3 gün kadar durdu sonra kontrole gittim gördüm ki araç lastiğin üstünde duruyor. Pompayla şişirdik ve lastikciye kadar gittik. Lastikci bile daha önce öyle pas görmemiş biraz kazıdı hatta. Yüzündeki ifadeyi hala hatırlıyorum o derece :)

Eğer dediğiniz gibi iyi verim alamazsam ve big jantları düşùndüğüm kadar kötü durumda değilse, kullanılabılecek durumdaysa boyatmak isterim. Ama yine o konu hakkında da pek bilgim yok :/ Bu işin masrafları da önem taşıyor benim için mesela herhangi bir boyacıya gitsem orada kumlama yaparlar mı yoksa nerelerde kumlama yaptırabilirim
Kısacasi jantları onarmakla birlikte boyası yaklaşık ne kadar masraf çıkarır? :)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

5 yıl 11 ay önce #812 yazan VosVos

Bir kontrol ettirmek de fayda var.Mesela bir tane jant kullanılmaz ise bir tane tek jant bularak hayata geçirebilirsin takımını.

Boyacılarda kumlama olmaz(Çoğunlukla).Sanayide araştırman gerekiyor...Boyacıya sorarak buna ulaşabilirsin.Fiyat konusu ise gene kumlamacıya göre değişir.100 lira civarı olabilir kesin bir bilgi değil tabi ki :) Boyacıda gene fiyat değişmekte ancak eğer boyatmaya karar verirsen ve orijinal rengini istersen boya kodu L91 :)

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: KorayVos

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

5 yıl 11 ay önce #813 yazan KorayVos

Öğrendiğim iyi oldu ilk fırsatta gidip sorup soruşturacağım :)
İlginiz için teşekkür ederim :)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sistem Kunena Forum