×
Vosvos Forum

Vosvoslar hakkında bilgi paylaşımı yapabileceğimiz vosvos forumu.

× Forum Hakkında

Elektronik Ateşleme Montaj

3 yıl 3 ay önce #2220 yazan İRİ

Merhaba arkadaşlar,
T3 elektronik ateşleme sistemini aramızda vosvosuna uygulayan var mı? Distribütörün yerleşim şekli orijinaliyle aynı mı?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

3 yıl 2 ay önce #2221 yazan VosVos

T3'lerin her motorundan çıkan distibütör uymuyor.CT kodlu motorların uyuyor diye hatırlıyorum.
Ancak eski olan parçanın beyin vs bozulursa bulma şansınız olmayacaktır.Neredeyse her sanayide bulunan skoda favorit modelinin ateşleme kitini kullanabilirsinz.Avans eğrisi biraz farklı olsa da şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı çıkardığını görmedim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

3 yıl 2 ay önce #2226 yazan İRİ

Motor kodunu bilemiyorum ama elimdeki distribütörün ölçüleri vosvosunkiyle tutuyor. Beyin konusunda da parça kodu farklı olsa da Golf 1-2 de uyuyor diye tahmin ediyorum. Skoda kiti takanlardan çok ağzı yanan olduğu için hiç bulaşmadım. T3 veya Golf kullanıp da elektronik ateşleme arızasından muzdarip de kimse duymadığım için bunu tercih ettim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #2227 yazan VosVos

Elinizde var ise değerlendirmek avantajlı olacaktır :) Beyin konusunda genelde bir çok 7 kanallı model uyar diye tahmin ediyorum.
Skodalarda olan sorun beyinlerin kalitesiz olmasından kaynaklanıyor.Yedek beyin şart hangi elektronik ateşlemeyi kullanırsanız kullanın zira bozulduğu noktada yolda kalırsınız.

Ekler:

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sistem Kunena Forum