× Elektrik Sistemi

FAR RÖLESİ

9 yıl 4 ay önce #1750 Yazan: ktotrakan
FAR RÖLESİ, ktotrakan tarafından oluşturuldu
dr. domates ( 1303 / 1974 ) 'in far uzun kısa rölesi arıza yaptı usta idareten yapmış. orijinal parçanın marka ve modeli nedir? birde 2 tane röle takınca daha sağlam oluyormuş forumlarda öyle okudum. hangi marka ve model role taktırmam lazım ama önceliğim orjinallikten yana. teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

9 yıl 4 ay önce #1753 Yazan: VosVos
VosVos tarafından FAR RÖLESİ konusunda yanıtlandı
Öncelikle farlarınız kaç watt? 100w olanlardan kullanıyorsanız onları 55/60w olanlar ile değiştirin,eğer ki gücü size yeteri kadar gelmiyor ise önce farlarınızı yenileyin,hala güçsüz geliyor ise bosch 90+ plus gibi modeller mevcut.O ampüller ile daha güçlü ışık gücü elde edebilirsiniz.

Orjinal marka model olarak bulamazsınız,ancak kodu 111941583 bu :)
www.yedekparcashowroom.com/asp/show_stoc...oduct=0684-K3&view=2
www.yedekparcashowroom.com/asp/show_stoc...=111941583-K3&view=2

Bunlar işinizi görecektir.Kolay kolay bozulan bir parça değildir,90/100w kullanılan far ampülleri bozulmasına sebep olabilir.

İlla ki güçlü(90/100w) far kullanacaksanız ekstra kısalar ve uzunlar için 4 lü far rölesi taktırmanız gerekmekte.ELO marka far röleside takıyorlar ancak tesisatı kestikleri için ben tavsiye etmiyorum.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: ktotrakan

9 yıl 4 ay önce #1755 Yazan: ktotrakan
ktotrakan tarafından FAR RÖLESİ konusunda yanıtlandı
farlarım 55/60lık. hazır yapacakken 2 tane mi röle takmalıyım yoksa eskisi giibi tek röle ile mi devam etmeliyim. birde bana 55/60lık farlardan ışık kuvveti olarak ;bosch plus +90
osram nigth breaker plus
philips X-treme vision ... Hangisini önerirsiniz. teşekkürler.

Geliştiren: Kunena forum