× Elektrik Sistemi

boşa alınca istop ediyor problem dispiritör mü acaba

10 yıl 3 hafta önce - 10 yıl 3 hafta önce #1439 Yazan: mustafa1968
boşa alınca istop ediyor problem dispiritör mü acaba, mustafa1968 tarafından oluşturuldu
Slm;
Bu gün aracımı karşıya götürdüm lpg ayarı için tekliyordu benzinde kullanıyordum
Usta ayarladı dönüşte boşa aldığımda istop etti hemen benzine aldım bir süre gittim trafikte yavaşladığım sırada tekrar istop etti
Allahtan köprüye girerken yokuş aşşağı zar zor vurdurdum
Gazı azaltmadan çok şükür tırafikte köprüden sonra eve kadar açıktı geldim
Sürekli tekliyordu hızlı giderken debriyaja basınca istop ediyor çekince çalışıyor
Akü lambası beyaz yanıyordu bir süre önce acaba bitmiş olabilir mi
Bir de aküyü 55-60 amper mi almam gerekiyor
Teşekkürler...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 3 hafta önce #1441 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından boşa alınca istop ediyor konusunda yanıtlandı
Karbüratöre pislik gelmiş olabilir.Ama sanki dist.problem var gibi yani buji platin meksefe kontrol ettirmeniz gerebilir.Platin boşluğuna bir bakın derim birde
Duruma göre tekrar konuşuruz.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: mustafa1968

10 yıl 3 hafta önce - 10 yıl 3 hafta önce #1446 Yazan: mustafa1968
mustafa1968 tarafından boşa alınca istop ediyor konusunda yanıtlandı

Slm tevzi makarası bu haldeydi kömürümsü yapı yanık gibi çukurluk olmuş tornavidayla biraz da ben açtım çok sarsıntılı çalışıyor istop ediyor
Birde motorun sol tarafı yağ mı benzin mi olmuş biraz
Tevzi makarasını değiştirince düzelir mi acaba ?
Ek dosyalar:

10 yıl 3 hafta önce #1447 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından boşa alınca istop ediyor problem dispiritör mü acaba konusunda yanıtlandı
Kesin düzelir.Bakın söyle izah edeyim o parça sağlam bile olsa onun bir direnci var elektrik geçirme miktarı var yani.Her elektirik ileten malzemenin bir direnci vardır zamanya bu direnç düşer bu parçaları belirli zamanlarda yenilemek gerekir.

Yanlız bu nasıl olmuş ??

10 yıl 3 hafta önce #1451 Yazan: mustafa1968
mustafa1968 tarafından boşa alınca istop ediyor problem dispiritör mü acaba konusunda yanıtlandı
Evet nasıl olmuş
Başka bir yerdeki problem de tetiklemiş olabilir tesisat çok eski yağ lambası yanmıyor du baktım kabla dokunsan kırılıyor daha önce bahsetmiştim
Birde bobinin soldaki fiş takılı değildi onu taktım fotoğrafı atarım
Neyse tevsi makarası alıp bir bakayım

10 yıl 3 hafta önce #1452 Yazan: mustafa1968
mustafa1968 tarafından boşa alınca istop ediyor problem dispiritör mü acaba konusunda yanıtlandı

Aldım orjinal Germany yarın takıp bir bakayım
Ek dosyalar:

10 yıl 3 hafta önce #1453 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından boşa alınca istop ediyor problem dispiritör mü acaba konusunda yanıtlandı
Zamanla tesisatta bozulmalar kırılmalar oluyor.Yanlız yağ lambasını hemen halledin derim yanması gerektiği durumda yanmaz sonra cebinizi yakar :D

10 yıl 2 hafta önce #1454 Yazan: mustafa1968
Tamam sorunsuz çalışıyor :)

10 yıl 2 hafta önce - 10 yıl 2 hafta önce #1461 Yazan: mustafa1968
Problem şarj dinamosunu kesen cihaz arızalanmış nerdeyse akü patlayacakmış

Galiba tevzi makarasının yanmasının ve elektirik sistemindeki problem aşırı yüklenmeden kaynaklanıyormuş

Tesisat bakımı şart

10 yıl 2 hafta önce #1473 Yazan: VosVos
VosVos tarafından boşa alınca istop ediyor problem dispiritör mü acaba konusunda yanıtlandı
Geçmiş olsun.Tevzi makarası gözüme bir garip geldi :) Başka bir aracın tevzi makarası olma ihtimali yüksek eğer öyle ise acilen orjinal ile değiştirmeniz şart.Resimde yanıltıyor olabilir :)

Geliştiren: Kunena forum