× Elektrik Sistemi

dinamo kilitlendi

10 yıl 4 hafta önce - 10 yıl 4 hafta önce #1419 Yazan: özgün
dinamo kilitlendi, özgün tarafından oluşturuldu
Merhabalar,daha önce actıgım bır baslıkta arabamın dınamo lambasının kısık sekılde yandıgını soylemıstım bu sefer arabam dırek dınamoyu kılıtledi.Normal sekılde yolda gıderken bırden araba stop ettı tekrar calıstırmayı denedım ama zorlandıgını fark ettım kontrol ettıgımde dınamonun donmedıgını fark ettım.Anahtarla hemen vıdasını gevsettım kayısı soktum anahtarla cevırınce cok zorlanarak dondu dınamo.Kayısı sokerek garaja kadar getırdım ve arabamın performansı neredeyse 2 katı arttı.Simdi sorularım: Dinamonun malıyetı ne tutar tahmını ? Ankara'da tavsıye edecegınız usta var mı daha once basınıza boyle bır sey geldıyse ne gıbı bır fıyat cıktı? Bir de dinamo acaba daha onceden de mı sıkıyordu onun ıcın mı performans bırden asırı sekılde yukselmiştir yoksa guc aktarımı oldugu ıcın dogal mıdır dınamo baglıyken performansın bu derece fark etmesi? Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 4 hafta önce #1420 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından dinamo kilitlendi konusunda yanıtlandı
Dinamo rulmanlarınız bozulmuş bu sebeple kitlenmiş.

100 tl yi geçmemesi lazım işçili ile birlikte tabi başka bi yerlerede zarar vermediyse :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: özgün

10 yıl 4 hafta önce #1424 Yazan: özgün
özgün tarafından dinamo kilitlendi konusunda yanıtlandı
Cevabınız için teşekkür ederim.Peki performansın bu derece değişmesi rulmanın daha önceden bozulmuş olmasından mıdır yani yaptırınca dinamoya yine güç aktarımı olacagı için eskisi gibi mi olur yoksa performansın daha düşük olmasının nedeni rulman mıdır

10 yıl 4 hafta önce #1428 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından dinamo kilitlendi konusunda yanıtlandı
Şarj dinamosunun rulmanları bozulduğu için dönme hareketi zorlaşır.Dinamoda hareketi motor kasnağından aldığı için mutlaka gücü deşecektir.Rulmanları değiştirdiğinizde eski halini alır :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: özgün

Geliştiren: Kunena forum