× Elektrik Sistemi

ACİL YARDIM ARABAM 2 HAFTADIR YATIYOR ÇARE BULAMADIM KONJEKTORR

11 yıl 1 ay önce #431 Yazan: Gizer33
Arabamın stop lambalarını 6 saat kadar açık unuttum ve ustamın dediğine göre konjektörun diyotu patlamış konjektör içindeki o kalın tel diyeyim (bakırdan sanırım) diyot patlamış herneyse ustama söyledim değiştirelim diye oda dedi işte bu parçanın yenisini taksan 120 tl o parça ama bir daha açık unutursan yine patlar dedi ondan sonra 325 tlye galiba sarj dinamosu konjektör ve kömurleri degistirmek istedi buda bana yaklaşık bir 450 500 liraya mal oluyor benim o kadar verecek param yok Tarsusta yaşıyorum burada bu işle ilgilenen kimselerde yok yardım edebilirseniz çok sevinirim arabanın patlayan konjektörunun vesaire hepsinin fotoğrafını çekebilirim. Lutfen yardım edin :(

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 yıl 1 ay önce #433 Yazan: VosVos
VosVos tarafından ACİL YARDIM ARABAM 2 HAFTADIR YATIYOR ÇARE BULAMADIM KONJEKTORR konusunda yanıtlandı
Öncelikle geçmiş olsun.

Öncelikle göstergende bulunan G işareti yanıyor mu? Aküyü sarj edip denediniz mi? Araç sarj ediyormu kontrol edildimi? Şarj Dinamosu düz galiba.
Konjektörü daha uygun bir şekilde temin edebiliriz eğer gerçekten problem varsa.

11 yıl 1 ay önce #436 Yazan: Gizer33
Gizer33 tarafından ACİL YARDIM ARABAM 2 HAFTADIR YATIYOR ÇARE BULAMADIM KONJEKTORR konusunda yanıtlandı
evet abi ya g ışığı yanıyordu trafikteydim sonra bi baktım arabada bi tutukluk oldu ustayı aradım adanada dedi akuyu şarj etmiyor akuyu doldurtup adanaya goturdum 500 kusur bir masraf çıkarttılar eski model işte konjektör duz oluyor galiba 73 model alman modelide yardım ederseniz çok sevinirim arabam uzun suredır yatıyor çok yuksek meblaları karşılayacak durumum yok arabamı bile taksitle aldım her ay taksitte öduyorum bir yandanda. Meraklısıyız dedik aldık ama başımıza bela mı aldık naptık anlamadım geçenlerdede marş dinamosunu değiştirdim 300 lira kadar da bi oraya ödeme yaptım kredim doldu artık

11 yıl 1 ay önce - 11 yıl 1 ay önce #437 Yazan: VosVos
VosVos tarafından ACİL YARDIM ARABAM 2 HAFTADIR YATIYOR ÇARE BULAMADIM KONJEKTORR konusunda yanıtlandı
Öncelikle konjektör arızasında da bu durum oluşabilir ancak 500 lira masraf çıkmaz.Konjektörün sıfırı düz dinamo için 100-120 lira civarında.Düz dinamo arızası da çok az rastlanır genelde kömürleri biter ve kömür değişimi de çok basit ve maliyeti 15-20 liradır.500 ne için istenildi onuda açıklarsan daha iyi olur.Komple dinamo bile alsan o fiyattan daha uyguna dinamo alabilirsin.Düz mü alternatör mü kontrol edebilirsin;
www.vosvosturkiye.com/forum/Elektrik-Sis...u-alternator-m%C3%BC

Bu arada ustan kim?

Geliştiren: Kunena forum