× Tip 1 - Vosvos

Motor seçimi konusunda yardım :)

8 yıl 7 ay önce #2078 Yazan: hamzabey
Motor seçimi konusunda yardım :), hamzabey tarafından oluşturuldu
Öncelikle merhabalar. İstanbul'da öğrenciyim ve bana yeten otomatik vites minik bir arabam olsa da yıllardır süregelen vosvos dürtümü bir türlü bastıramıyorum :lol: Bende yaklaşık 10bin TL civarında bir bütçeyle arayışlara başladım fakat merak ettiğim birkaç soru var...
Forumların altını üstüne getirdim ama motor tipleriyle ilgili bulabildiğim tek bilgi 1.3 motorun daha az yaktığı oldu. Açıkçası az yakması kadar motorun gücü de önemli sanki. Ne de olsa LPG ile 1.6 motorda olsa en fazla 9-10 litre yakar sanıyorum. Peki bu 1.3 ile 1.6 (1303/1303L ile 1303S/1303LS) motor arasında hissedilir bir fark var mıdır? Yoksa 1.6 olsun diye kasmak gereksiz mi? Arada sırada birkaç yüz kilometrelik yol, yılda bir de İstanbul-Antalya yapacak olsak 1.3 motor zorlanmaz mı?
Sayın VosVos beyin cevaplarından o kadar çok şey öğrendim ki sağolsun... :P Yine kendisinden ilgi ve alakalarını rica ediyorum. :cheer: Birde İstanbul'da veya Bursa'da aracı alırken gösterebileceğim güvenilir usta tavsiye edebilecek varsa ona da kapım açık :) Şimdiden çok teşekkürler....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

8 yıl 7 ay önce #2080 Yazan: hamzabey
hamzabey tarafından Motor seçimi konusunda yardım :) konusunda yanıtlandı
Yok mu bilgilendirebilecek kimse :)

8 yıl 7 ay önce #2084 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Motor seçimi konusunda yardım :) konusunda yanıtlandı
Merhaba,aramıza şimdiden hoşgeldin :)

1.3 ve 1.6 arasında çok bir fark yok.Bakımlı 1.6 bakımsız 1.3 den daha az yakabilir yada bakımlı 1.3 bakımsız 1.6 yı geçebilir :) aralarında fabrika verisi olarak sadece 6bg fark var.İçine sinen bir vosvos bulduktan sonra 1.2 1.3 1.6 bakmana gerek yok.Kullanıma bağlı olarak değişse de 1.6 vosvos LPG de ortalama 12lt şehir içi 9lt şehir dışı yakar.İstanbul ve Bursa'da dernekler var.İletişime geçersen usta konusunda yardımcı olurlar,vosvos almadan da derneklerle iletişime geçebilir etkinliklere katılabilirsin.

Geliştiren: Kunena forum