×
Vosvos Forum

Vosvoslar hakkında bilgi paylaşımı yapabileceğimiz vosvos forumu.

× Tip 1 - Vosvos

Kalorifer yazın çalışıyor

2 yıl 1 gün önce #2411 yazan Lemon Juice

Selamlar VosDostlar,
Bir senedir vosvos sahibiyim ancak foruma, aranıza yeni katıldım ve aracım 1973 model 1303. Bu konuda daha önce bir başlık var mı diye aratsam da bulamadım.

Sevgili arkadaşlar benim özellikle yaz aylarında ortaya çıkan sıkıntım kalorifer sistemi ile alakalı. Kışın çalışmayan sistem, yazın bir şekilde devreye giriyor ve arka koltuk alt tarafından (sadece bir taraftan) sıcak hava üflemeye başlıyor. Öyle ki arkada oturanların bacakları sıcaktan yanıyor neredeyse. Konsoldaki ve koltuklardaki düğmeler ne yazık ki aktif değil. Bunları da ayarlatmak niyetindeyim. Konu ile ilgili yorum ve çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

1 yıl 11 ay önce #2413 yazan Benjamin

Merhaba,
Konsoldaki düğmelerle bir alakası yok onlar airfresh ama koltukların arasındaki kollardan sol taraf arka koltuk altındaki sağ taraf ise motor bölümünde olan kalorifer kazanının klepesini çalıştırıyor. Senin problemin de muhtemelen kalorifer kazanına giden tel kopmuştur veya kazandaki klepenin kapanmasını sağlayan yay devre dışı kalmıştır. Basit bi problem çok fazla maliyetli olmaz, vosvos ustasına gidip hallettirebilirsin yada şimdilik arka koltukların altındaki boruyu birşeylerle tıkayabilirsin

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

1 yıl 11 ay önce #2414 yazan Benjamin


Fotoğrafta belirttiğim bölüm kazanın açılmasını ve kapanmasını sağlayan koldur, sağ ve sol taraf için ayrı şekildedir, ilk olarak kontrol etmeniz gereken yerin bu klepe olduğunu düşünüyorum.

Ekler:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: VosVos

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

1 yıl 11 ay önce #2418 yazan Lemon Juice

İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Benjamin

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sistem Kunena Forum