×
Vosvos Forum

Vosvoslar hakkında bilgi paylaşımı yapabileceğimiz vosvos forumu.

× Üyelerimiz

Vosvos alacağım abiler yardım edin....

6 yıl 5 ay önce #331 yazan talhaakaydın

Sevgili site sakinleri abiler kardeşler büyükler değerli vosvos severler, uzun zamandır hayalim olan birşeyin ilk adımını inşallah bu akşam gerçekleştireceğim yani bitane vovos bakmaya gidiyorum ama insanlar sağolsun heves kırmak için herşeyi yapıyorlar ve bir yakınım söylediği cümle aynen şöyle ''tüv'den geçmez olum bu arabalar'' tüv ile alakalı bir sıkıntı yaşarmıyım alacağım aracın muaynesi yok yardımcı olursanız sevinirim..????

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

6 yıl 5 ay önce #332 yazan VosVos

Aramıza şimdiden hoşgeldiniz :)

Bir çok araç gibi vosvoslarda TüvTürk'ten tabi ki geçer.Ancak alırken dikkat edeceğin noktalar olmalı muayene bakımından.Motor ve şasi numarası ruhsat ile birbirini tutuyor mu? Ruhsatta ki renk ile vosvosun rengi aynı mı? Bunlarda halledilecek sorunlar ancak uğraştırır.

Öncelikle bunlar tamam ise ne zamandır muayenesi yok bu bize bir yol gösterebilir.Muayene için masrafın illa ki olacaktır ancak bunlar can güvenliğini de korumuş olacak(Fren bakımı,Şase-travers bağlantıları,Güvenlik ekipmanları-Kemer,aydınlatmalar,silgeçler gibi-).Bunun dışında ekstra şeyler çıkabilir.2.bir hakkın olduğu için 2.sefere bu eskiklerini tamamlayarak tüv'den geçebilirsin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

6 yıl 5 ay önce #333 yazan talhaakaydın

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim birde bu hurdaya çıkarma olayı ne oluyor yani 31.12.2014 te benim aldığım araç hurdayamı çıkacak devlet tarafından zorunlu olarak?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

6 yıl 5 ay önce #334 yazan VosVos

Öyle bir kanun yok o olay biraz daha farklı :)
www.vosvosturkiye.com/item/40-hurda-yasas%C4%B1-2012

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

6 yıl 5 ay önce - 6 yıl 1 ay önce #353 yazan İRİ

Hoşgeldiniz. Tavsiyem, göz koyduğunuz vosvosa tecrübeli biriyle bakmaya gidin. Civardaki yerel dernek, kulüp vs. ile irtibata geçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: VosVos

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sistem Kunena Forum