× Motor Şanzıman Mekanik

Motor kodu ve silindir hacmi

7 yıl 3 ay önce #2337 Yazan: Ilkerkos
Motor kodu ve silindir hacmi, Ilkerkos tarafından oluşturuldu
Merhaba vosvos dostları. Yakın zamanda vosvosçu oldum. Satın aldığım araç 1974 1303s. Satın aldığım arkadaş aracın 1600 cc olduğunu söyledi. Ancak ruhsatta 1300 cc yazıyor. Tamam silindir hacmi büyütülmüş olabilir diyelim fakat motor kodu AD diil D ile başlıyor. Kaldıki AD motorlar 1600 cc oluyo sadece bildiğim kadarıyla. Vosvos doktoru Mehmet usta ince saplama güzel motor bu dedi birde dışardan bakarak bilemeyiz kaç cc olduğunu dedi. Kafam karıştı araç AD motormu 1600 mü?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

7 yıl 2 ay önce #2340 Yazan: Benjamin
Benjamin tarafından Motor kodu ve silindir hacmi konusunda yanıtlandı
Merhaba dostum vosvosun hayırlı olsun.
2. Viteste pati çekiyosa 1600 dür :)
Aynı durum bende de var ruhsat 1300cc ama motor 1600cc as kod ile başlıyor ve motor bloğu değiştirilmiş askeriyeden çıkma jeneratör motoru dedikleri motordan takılmış sonrada üstüne motor kodu basılmış. Senin vosvosta da büyük ihtimalle sonradan 1600 e çevirmedir, yeni bir motorla değiştirilmiş ve orjinal motor numarası basılmıştır diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Ilkerkos

7 yıl 2 ay önce #2341 Yazan: olgunc
olgunc tarafından Motor kodu ve silindir hacmi konusunda yanıtlandı

Ilkerkos Yazan:: Merhaba vosvos dostları. Yakın zamanda vosvosçu oldum. Satın aldığım araç 1974 1303s. Satın aldığım arkadaş aracın 1600 cc olduğunu söyledi. Ancak ruhsatta 1300 cc yazıyor. Tamam silindir hacmi büyütülmüş olabilir diyelim fakat motor kodu AD diil D ile başlıyor. Kaldıki AD motorlar 1600 cc oluyo sadece bildiğim kadarıyla. Vosvos doktoru Mehmet usta ince saplama güzel motor bu dedi birde dışardan bakarak bilemeyiz kaç cc olduğunu dedi. Kafam karıştı araç AD motormu 1600 mü?

Merhaba, vosvosunuz hayırlı olsun, güle güle kullanın

Zannederim motor kodu AD ve 1600 cc ise aracınız 1973 Mart yada Temmuz üretimidir.
1974 model D kodlar 1200 cc ve 34 hp oluyor

7 yıl 2 ay önce #2343 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Motor kodu ve silindir hacmi konusunda yanıtlandı
İlker merhaba, aramıza hoşgeldin :)
Ruhsatta motor kodunuz nedir? D ile başlıyor ise 1.2 motorun bloğu kullanılmış olabilir,krank da değişerek 1.6 motor olabiliyor... Açmadan bilinmez ama gidişinden anlayabilir ustanız :)

Geliştiren: Kunena forum