× Kaporta Boya Döşeme

jant ve tamponlardaki paslanmalar

7 yıl 2 ay önce #2330 Yazan: Caghary
jant ve tamponlardaki paslanmalar, Caghary tarafından oluşturuldu
Merhabalar arkadaşlar,

Aracımın boyası iyi durumda. Kaportada hiç bir pas çürük yok. Yaz sonlarına doğru talihsiz bir kaza geçirdim. Ön tampon değişti. Şimdi malum kış geldi. Aracımı günlük kullanıyorum. Kar yağmaz ise garaja çekiyorum. Kar yağar ise mecbur garajdan çıkaramayacağım için aracım dışarda kalıyor. Aracımda mangels jant babymoon kapaklar var. Ön tampon daha 3-4 aylık. Can sıkıcı nokta nokta kahverengi lekeler oluşmaya başladı. Benim bildiğim pas öyle kolay kolay çıkmaz ama bezle sürtünce bunlar çıkıyor. Tabi sabahına geri oluşmaya başlıyor. Pastan kurtulmak için tabii ki sıvı temasını engellemek lazım ama bu kış aylarında mümkün değil. Bunun için alınacak bir önlem var mı arkadaşlar ?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

7 yıl 2 ay önce #2332 Yazan: VosVos
VosVos tarafından jant ve tamponlardaki paslanmalar konusunda yanıtlandı
Aldığınız tampon ile ilgili.Piyasada paslanmayan garantili tamponlar var fiyatları biraz daha yüksek.Geçici çözüm olarak tamponu gaz yağı, sıvı gres gibi hava-nem ile temasını kesecek bir bez ile silmeniz işe yara.İçinide antipas bir boya ile boyarsanız paslanmayı geciktirebilirsiniz...Krom kaplayan yerler var, tekrar kaplatarak da sorunu çözebilirsiniz.
Jantlardakini de aynı yöntemleri kullanabilirsiniz :)

7 yıl 2 ay önce #2333 Yazan: Caghary
Caghary tarafından jant ve tamponlardaki paslanmalar konusunda yanıtlandı

VosVos Yazan:: Aldığınız tampon ile ilgili.Piyasada paslanmayan garantili tamponlar var fiyatları biraz daha yüksek.Geçici çözüm olarak tamponu gaz yağı, sıvı gres gibi hava-nem ile temasını kesecek bir bez ile silmeniz işe yara.İçinide antipas bir boya ile boyarsanız paslanmayı geciktirebilirsiniz...Krom kaplayan yerler var, tekrar kaplatarak da sorunu çözebilirsiniz.
Jantlardakini de aynı yöntemleri kullanabilirsiniz :)

Üstadım konuyu açtıktan sonra vosvos ustamdan birkaç tüyo aldım. Bana sarı renkli kalın pasta ile temizlememi ardından sprey parlak vernik ile üzerinden geçmemi söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

7 yıl 2 ay önce #2334 Yazan: VosVos
Vernikde iş görür ama vernik atması denilen olay oluyor zamanla bazı eski arabalarda olur güneş yanığı derler tampon öyle olur kısa zamanla ama tabi ki oda mantıklı bir yöntem :)

7 yıl 2 ay önce #2338 Yazan: Caghary
Caghary tarafından jant ve tamponlardaki paslanmalar konusunda yanıtlandı
Üstadım, ön tamponu boyamayı düşünüyorum. Sökmeden boyayabilir miyim ? Boyama işleminde alacağım malzemeler nedir yardımcı olabilir misin ?

7 yıl 1 ay önce #2344 Yazan: VosVos
Sökmeden boyayabilirsin, ancak araştırıp sanayide nikelaj yapan yerler var.Neredeyse boya parasına yardımcı olabilirler.Bir araştırıp daha sonra boyamaya karar ver bence.Boya için zımpara lazım, istediğin renk kutu boya, istersen vernik, boya bandı, bolca gazete :)

Geliştiren: Kunena forum